Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

ARVAN FORESTRANS SRL

CUI 15859432J2003001350200

NICOLAE BĂLCESCU, bl. 17, sc. A, et. 6, ap. 26, Municipiul Deva, Hunedoara

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 150 mii lei, 7 angajați.

Despre ARVAN FORESTRANS SRL

ARVAN FORESTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2003 cu numărul J2003001350200 și codul unic de înregistrare (CUI) 15859432, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+38% față de 2024), un profit net de 150 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 444 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 octombrie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
15859432
Nr. Registrul Comerțului
J2003001350200
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 octombrie 2003
EUID
ROONRC.J2003001350200
Cod poștal
330125

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 31.10.2003

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

+38% față de 2024

Profit net
150 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
578 mii lei
Datorii
166 mii lei
Active totale
744 mii lei
Marjă netă
8,1%
Cifră / angajat
264 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 304.519 lei; profit net 47.905 lei20162017: cifra de afaceri 460.922 lei; profit net 16.224 lei20172018: cifra de afaceri 463.933 lei; profit net 1.110 lei20182019: cifra de afaceri 470.465 lei; profit net 521 lei20192020: cifra de afaceri 262.641 lei; pierdere netă 17.539 lei20202021: cifra de afaceri 444.435 lei; profit net 31.056 lei20212022: cifra de afaceri 1.026.826 lei; profit net 118.286 lei20222023: cifra de afaceri 1.112.520 lei; profit net 61.057 lei20232024: cifra de afaceri 1.335.988 lei; profit net 131.129 lei20242025: cifra de afaceri 1.848.115 lei; profit net 149.888 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă305 mii461 mii464 mii470 mii263 mii444 mii1 mil1,1 mil1,3 mil1,8 mil
Venituri totale305 mii463 mii465 mii523 mii263 mii462 mii1 mil1,1 mil1,3 mil2 mil
Cheltuieli totale247 mii442 mii459 mii517 mii274 mii426 mii899 mii1,1 mil1,2 mil1,8 mil
Profit / pierdere brută57 mii21 mii5.7585.750-12 mii36 mii129 mii72 mii166 mii196 mii
Profit / pierdere netă48 mii16 mii1.110521-18 mii31 mii118 mii61 mii131 mii150 mii
Număr mediu de angajați33—2213557
Active imobilizate91 mii109 mii97 mii132 mii87 mii41 mii84 mii170 mii246 mii234 mii
Active circulante92 mii95 mii131 mii102 mii87 mii140 mii244 mii220 mii352 mii510 mii
din care stocuri——20 mii2.5000—————
creanțe82 mii91 mii103 mii98 mii75 mii90 mii208 mii171 mii279 mii482 mii
casa și conturi la bănci9.1494.7608.0001.36912 mii49 mii36 mii49 mii73 mii28 mii
Datorii34 mii39 mii82 mii87 mii45 mii20 mii67 mii68 mii146 mii166 mii
Capitaluri proprii149 mii165 mii146 mii147 mii129 mii160 mii260 mii321 mii453 mii578 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200210210

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 97 din 578 în județul Hunedoara și locul 6.438 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Hunedoara

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi

Întrebări frecvente despre ARVAN FORESTRANS SRL

Care este CUI-ul firmei ARVAN FORESTRANS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARVAN FORESTRANS SRL este 15859432, iar codul de TVA este RO15859432. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001350200, iar codul EUID este ROONRC.J2003001350200.

Unde are sediul ARVAN FORESTRANS SRL?

Sediul social al firmei ARVAN FORESTRANS SRL este în NICOLAE BĂLCESCU, bl. 17, sc. A, et. 6, ap. 26, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 330125, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ARVAN FORESTRANS SRL?

Activitatea principală a firmei ARVAN FORESTRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ARVAN FORESTRANS SRL?

ARVAN FORESTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ARVAN FORESTRANS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 521). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ARVAN FORESTRANS SRL?

În 2025, ARVAN FORESTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 150 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ARVAN FORESTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da. ARVAN FORESTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 octombrie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează