ARTROVIL CONSTRUCT SRL
INDUSTRIEI, bl. NEFAMILISTI, sc. 1, et. PARTER, ap. 2, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 793 mii lei, profit net 247 mii lei, 7 angajați.
Despre ARTROVIL CONSTRUCT SRL
ARTROVIL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2010 cu numărul J09/624/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27778927, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 793 mii lei (+184% față de 2024), un profit net de 247 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 214 mii lei la 793 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 27778927
- Nr. Registrul Comerțului
- J09/624/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 decembrie 2010
- EUID
- ROONRC.J09/624/2010
- Cod poștal
- 810391
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 18.07.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 793 mii lei
- Profit net
- 247 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 42 mii lei
- Datorii
- 91 mii lei
- Active totale
- 133 mii lei
- Marjă netă
- 31,2%
- Cifră / angajat
- 113 mii lei
+184% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 74 mii | 74 mii | 73 mii | 110 mii | 148 mii | 214 mii | 169 mii | 84 mii | 280 mii | 793 mii |
| Venituri totale | 74 mii | 74 mii | 73 mii | 110 mii | 148 mii | 214 mii | 178 mii | 84 mii | 280 mii | 793 mii |
| Cheltuieli totale | 42 mii | 59 mii | 24 mii | 102 mii | 192 mii | 154 mii | 274 mii | 193 mii | 371 mii | 520 mii |
| Profit / pierdere brută | 32 mii | 15 mii | 49 mii | 7.994 | -45 mii | 60 mii | -95 mii | -109 mii | -91 mii | 273 mii |
| Profit / pierdere netă | 31 mii | 13 mii | 47 mii | 6.895 | -46 mii | 58 mii | -97 mii | -109 mii | -94 mii | 247 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 3 | 3 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 25 mii | 9.867 | — | — | 36 mii |
| Active circulante | 30 mii | 43 mii | 92 mii | 106 mii | 80 mii | 91 mii | 46 mii | 7.954 | 8.403 | 97 mii |
| din care stocuri | 27 mii | 5.695 | 26 mii | 23 mii | 7.864 | — | 1.931 | — | — | — |
| creanțe | 89 | 89 | 89 | 89 | 89 | 7.089 | 10 mii | 589 | 89 | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.898 | 37 mii | 66 mii | 83 mii | 72 mii | 84 mii | 34 mii | 7.365 | 8.314 | 86 mii |
| Datorii | 13 mii | 13 mii | 15 mii | 22 mii | 42 mii | 20 mii | 58 mii | 119 mii | 213 mii | 91 mii |
| Capitaluri proprii | 17 mii | 30 mii | 77 mii | 84 mii | 38 mii | 95 mii | -1.998 | -111 mii | -205 mii | 42 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 92 în județul Brăila și locul 3.339 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brăila
- CRIOMET S.R.L. · Tufești1,1 mil lei · 8 ang.
- MVD VALTINCONS S.R.L. · Brăila1 mil lei · 12 ang.
- PROFABIRAY SRL · Brăila1 mil lei · 5 ang.
- SAM IAR CONSTRUCȚII SRL · Brăila937 mii lei · 7 ang.
- SUPERLATIV CONSTRUCT S.R.L. · Brăila826 mii lei · 9 ang.
- BARLUM COM SRL · Brăila729 mii lei · 9 ang.
- CONART CONCEPT S.R.L. · Brăila684 mii lei · 2 ang.
- RESTAUR PANAIT S.R.L. · Ciocile546 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9761/196/202512.06.2025
validare poprire
Judecătoria Braila · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 16137/196/202413.08.2024
anulare proces verbal de contravenţie SERIA BR NR. 00927998/02.08.2024
Judecătoria Braila · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre ARTROVIL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ARTROVIL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARTROVIL CONSTRUCT SRL este 27778927, iar codul de TVA este RO27778927. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J09/624/2010, iar codul EUID este ROONRC.J09/624/2010.
Unde are sediul ARTROVIL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ARTROVIL CONSTRUCT SRL este în INDUSTRIEI, bl. NEFAMILISTI, sc. 1, et. PARTER, ap. 2, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810391, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARTROVIL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ARTROVIL CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARTROVIL CONSTRUCT SRL?
ARTROVIL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2010, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARTROVIL CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ARTROVIL CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ARTROVIL CONSTRUCT SRL?
În 2025, ARTROVIL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 793 mii lei și un profit net de 247 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARTROVIL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ARTROVIL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.