ARTCO ADRIATICA SRL
MALU LIVEZII, Municipiul Slatina, Olt
În 2025: cifra de afaceri 145 mii lei, pierdere netă 95 mii lei, 4 angajați.
Despre ARTCO ADRIATICA SRL
ARTCO ADRIATICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2013 cu numărul J2013000039282 și codul unic de înregistrare (CUI) 31142455, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Activități de tratament și înfrumusețare” (cod CAEN 9622). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 145 mii lei (+7% față de 2024), o pierdere netă de 95 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 59 mii lei la 145 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 31142455
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000039282
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 ianuarie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000039282
- Cod poștal
- 230083
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 145 mii lei
- Pierdere netă
- 95 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -408 mii lei
- Datorii
- 597 mii lei
- Active totale
- 189 mii lei
- Marjă netă
- -65,3%
- Cifră / angajat
- 36 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (316%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 200 mii | 155 mii | 68 mii | 146 mii | 121 mii | 59 mii | 89 mii | 99 mii | 136 mii | 145 mii |
| Venituri totale | 208 mii | 155 mii | 68 mii | 146 mii | 140 mii | 59 mii | 149 mii | 99 mii | 136 mii | 164 mii |
| Cheltuieli totale | 213 mii | 164 mii | 153 mii | 130 mii | 129 mii | 99 mii | 161 mii | 194 mii | 223 mii | 257 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.153 | -9.082 | -85 mii | 16 mii | 10 mii | -40 mii | -13 mii | -95 mii | -87 mii | -93 mii |
| Profit / pierdere netă | -7.295 | -11 mii | -86 mii | 14 mii | 9.240 | -41 mii | -14 mii | -96 mii | -88 mii | -95 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 4 | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 210 mii | 141 mii | 77 mii | 62 mii | 57 mii | 57 mii | 153 mii | 125 mii | 98 mii | 57 mii |
| Active circulante | 58 mii | 95 mii | 101 mii | 118 mii | 109 mii | 109 mii | 109 mii | 109 mii | 109 mii | 132 mii |
| din care stocuri | 58 mii | 92 mii | 97 mii | 112 mii | 106 mii | 106 mii | 106 mii | 106 mii | 106 mii | 108 mii |
| creanțe | — | — | 226 | 226 | — | — | — | — | — | 19 mii |
| casa și conturi la bănci | 535 | 2.520 | 3.475 | 5.251 | 3.703 | 3.647 | 3.324 | 3.143 | 3.161 | 5.374 |
| Datorii | 270 mii | 248 mii | 276 mii | 263 mii | 241 mii | 281 mii | 391 mii | 459 mii | 520 mii | 597 mii |
| Capitaluri proprii | -1.591 | -12 mii | -98 mii | -84 mii | -75 mii | -115 mii | -129 mii | -225 mii | -313 mii | -408 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 61 în județul Olt și locul 1.021 din 4.234 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9622 – Activități de tratament și înfrumusețare.
Firme similare din județul Olt
- SANDRA ART S.R.L. · Caracal173 mii lei · 1 ang.
- JENI STUDIO MAKE-UP S.R.L. · Caracal169 mii lei · 2 ang.
- ANDRA DRĂGHICI STUDIO S.R.L. · Corabia163 mii lei · 1 ang.
- ANDREEA CIOROIANU S.R.L. · Potopinu (com. Dobrosloveni)157 mii lei · 2 ang.
- AMELIE AESTHETICS & BEAUTY S.R.L. · Balș153 mii lei · 2 ang.
- JULLIANNA NAILS BEAUTY & HAIR DESIGN SRL · Slatina145 mii lei · 1 ang.
- CS BEAUTY LOUNGE S.R.L. · Rotunda144 mii lei · 1 ang.
- RADVIV PAS SRL · Slatina134 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9622 – Activități de tratament și înfrumusețare
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
Întrebări frecvente despre ARTCO ADRIATICA SRL
Care este CUI-ul firmei ARTCO ADRIATICA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARTCO ADRIATICA SRL este 31142455. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000039282, iar codul EUID este ROONRC.J2013000039282.
Unde are sediul ARTCO ADRIATICA SRL?
Sediul social al firmei ARTCO ADRIATICA SRL este în MALU LIVEZII, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, cod poștal 230083, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARTCO ADRIATICA SRL?
Activitatea principală a firmei ARTCO ADRIATICA SRL este „Activități de tratament și înfrumusețare”, cod CAEN 9622.
Când a fost înființată ARTCO ADRIATICA SRL?
ARTCO ADRIATICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARTCO ADRIATICA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0760 *** 080). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARTCO ADRIATICA SRL?
În 2025, ARTCO ADRIATICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 145 mii lei și o pierdere netă de 95 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARTCO ADRIATICA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARTCO ADRIATICA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.