ARNICIUL SRL
Str. TOAMNEI COLT CU STR.PRIMAVERII, bl. 21, et. P, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 252 mii lei, pierdere netă 24 mii lei, 2 angajați.
Despre ARNICIUL SRL
ARNICIUL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 1991 cu numărul J10/918/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1167539, cu sediul în Râmnicu Sărat, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate” (cod CAEN 4751). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 252 mii lei (-4% față de 2024), o pierdere netă de 24 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 222 mii lei la 252 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1167539
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/918/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J10/918/1991
- Cod poștal
- 125300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 252 mii lei
- Pierdere netă
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 108 mii lei
- Datorii
- 105 mii lei
- Active totale
- 213 mii lei
- Marjă netă
- -9,5%
- Cifră / angajat
- 126 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 261 mii | 262 mii | 252 mii | 215 mii | 208 mii | 222 mii | 248 mii | 241 mii | 261 mii | 252 mii |
| Venituri totale | 261 mii | 262 mii | 252 mii | 215 mii | 215 mii | 222 mii | 248 mii | 241 mii | 261 mii | 252 mii |
| Cheltuieli totale | 254 mii | 242 mii | 250 mii | 212 mii | 202 mii | 211 mii | 244 mii | 223 mii | 264 mii | 276 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.057 | 20 mii | 1.816 | 3.584 | 13 mii | 11 mii | 4.271 | 18 mii | -2.425 | -24 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.450 | 17 mii | -699 | 1.433 | 11 mii | 9.706 | 1.788 | 15 mii | -2.425 | -24 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 19 mii | 18 mii | 32 mii | 31 mii | 31 mii | 30 mii | 29 mii | 28 mii | 27 mii | 26 mii |
| Active circulante | 125 mii | 143 mii | 153 mii | 151 mii | 162 mii | 172 mii | 177 mii | 196 mii | 201 mii | 187 mii |
| din care stocuri | 121 mii | 143 mii | 151 mii | 149 mii | 157 mii | 170 mii | 172 mii | 190 mii | 186 mii | 179 mii |
| creanțe | 0 | — | — | — | — | — | 814 | — | 454 | 538 |
| casa și conturi la bănci | 3.312 | 260 | 1.711 | 1.719 | 5.357 | 2.205 | 4.565 | 6.091 | 15 mii | 7.463 |
| Datorii | 79 mii | 80 mii | 90 mii | 85 mii | 84 mii | 84 mii | 86 mii | 89 mii | 96 mii | 105 mii |
| Capitaluri proprii | 64 mii | 81 mii | 95 mii | 97 mii | 108 mii | 118 mii | 120 mii | 135 mii | 132 mii | 108 mii |
| din care capital subscris vărsat | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 18 în județul Buzău și locul 553 din 1.246 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate.
Firme similare din județul Buzău
- BITA SNC · Buzău407 mii lei · 2 ang.
- DEEA UNIVERSAL SHOPPING CENTER 2025 S.R.L. · Râmnicu Sărat365 mii lei · 3 ang.
- LENJERII DANA & ALEX S.R.L. · Cașota (com. Glodeanu-Siliștea)321 mii lei · 0 ang.
- MYRAKOOL NEW TREND S.R.L. · Buzău213 mii lei · 1 ang.
- ALINCOMEX 89 SRL · Buzău168 mii lei · 1 ang.
- GAGU LUX PRODCOM SRL · Buzău146 mii lei · 0 ang.
- CASUTA TA AMBIENT CONCEPT S.R.L. · Nișcov (com. Vernești)108 mii lei · 1 ang.
- COCO ANDY PAN SRL · Buzău95 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre ARNICIUL SRL
Care este CUI-ul firmei ARNICIUL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARNICIUL SRL este 1167539, iar codul de TVA este RO1167539. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/918/1991, iar codul EUID este ROONRC.J10/918/1991.
Unde are sediul ARNICIUL SRL?
Sediul social al firmei ARNICIUL SRL este în Str. TOAMNEI COLT CU STR.PRIMAVERII, bl. 21, et. P, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău, județul Buzău, cod poștal 125300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARNICIUL SRL?
Activitatea principală a firmei ARNICIUL SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate”, cod CAEN 4751.
Când a fost înființată ARNICIUL SRL?
ARNICIUL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARNICIUL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 656). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARNICIUL SRL?
În 2025, ARNICIUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 252 mii lei și o pierdere netă de 24 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARNICIUL SRL plătitoare de TVA?
Da. ARNICIUL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.