ARNA-LEX SRL
Mărășești, sc. C, ap. 3, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 871 mii lei, profit net 55 mii lei, 2 angajați.
Despre ARNA-LEX SRL
ARNA-LEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017 cu numărul J2017000945046 și codul unic de înregistrare (CUI) 37707788, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei” (cod CAEN 2370). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 871 mii lei (+77% față de 2024), un profit net de 55 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 306 mii lei la 871 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2021.
Date de identificare
- CUI
- 37707788
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000945046
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000945046
- Cod poștal
- 600073
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.05.2021
reactivat 22.01.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 871 mii lei
- Profit net
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 33 mii lei
- Datorii
- 625 mii lei
- Active totale
- 658 mii lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 435 mii lei
+77% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 118 mii | 212 mii | 266 mii | 390 mii | 306 mii | 408 mii | 336 mii | 493 mii | 871 mii |
| Venituri totale | 118 mii | 212 mii | 266 mii | 396 mii | 321 mii | 439 mii | 342 mii | 674 mii | 986 mii |
| Cheltuieli totale | 84 mii | 199 mii | 241 mii | 337 mii | 478 mii | 420 mii | 336 mii | 672 mii | 922 mii |
| Profit / pierdere brută | 35 mii | 12 mii | 25 mii | 60 mii | -157 mii | 19 mii | 6.293 | 2.695 | 64 mii |
| Profit / pierdere netă | 34 mii | 10 mii | 23 mii | 57 mii | -160 mii | 15 mii | 2.874 | 2.027 | 55 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 4.947 | 7.687 | 5.937 | 4.000 | 55 mii | 50 mii | 44 mii | 42 mii | 61 mii |
| Active circulante | 31 mii | 95 mii | 84 mii | 160 mii | 155 mii | 312 mii | 440 mii | 362 mii | 597 mii |
| din care stocuri | 13 mii | 91 mii | 48 mii | 13 mii | 123 mii | 209 mii | 359 mii | 265 mii | 425 mii |
| creanțe | — | 1.122 | 8.704 | -1.714 | 8.563 | 92 mii | 23 mii | 53 mii | 50 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 2.979 | 27 mii | 149 mii | 23 mii | 11 mii | 58 mii | 44 mii | 122 mii |
| Datorii | 1.884 | 59 mii | 23 mii | 41 mii | 248 mii | 389 mii | 508 mii | 427 mii | 625 mii |
| Capitaluri proprii | 34 mii | 44 mii | 66 mii | 123 mii | -38 mii | -27 mii | -25 mii | -22 mii | 33 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 20 în județul Bacău și locul 149 din 778 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.
Firme similare din județul Bacău
- MARBLE STONE PROD S.R.L. · Bacău1,2 mil lei · 5 ang.
- MARMARIAN CONSTRUCT SRL · Pârjol908 mii lei · 6 ang.
- ANUBIS SERV S.R.L. · Curița (com. Cașin)809 mii lei · 7 ang.
- MARMO STIL SRL · Bacău664 mii lei · 4 ang.
- GRANISTONE 2022 S.R.L. · Răcăciuni486 mii lei · 3 ang.
- ART VIK STONE S.R.L. · Hârja (com. Oituz)448 mii lei · 5 ang.
- GAVACOS MARM SRL · Bacău410 mii lei · 4 ang.
- GRANOMARM PROD S.R.L. · Bacău308 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 9630 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre ARNA-LEX SRL
Care este CUI-ul firmei ARNA-LEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARNA-LEX SRL este 37707788, iar codul de TVA este RO37707788. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000945046, iar codul EUID este ROONRC.J2017000945046.
Unde are sediul ARNA-LEX SRL?
Sediul social al firmei ARNA-LEX SRL este în Mărășești, sc. C, ap. 3, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600073, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARNA-LEX SRL?
Activitatea principală a firmei ARNA-LEX SRL este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei”, cod CAEN 2370. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARNA-LEX SRL?
ARNA-LEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARNA-LEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ARNA-LEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bacău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ARNA-LEX SRL?
În 2025, ARNA-LEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 871 mii lei și un profit net de 55 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARNA-LEX SRL plătitoare de TVA?
Da. ARNA-LEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.