ARMARLUX INDUSTRIES SRL
AVRAM IANCU, bl. 8, sc. C, ap. 3, Loc. Comănești, Oraș Comănești, Bacău
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2022: cifra de afaceri 297 mii lei, profit net 208 mii lei, 1 angajați.
Despre ARMARLUX INDUSTRIES SRL
ARMARLUX INDUSTRIES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017 cu numărul J4/941/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37706642, cu sediul în Comănești, județul Bacău. Activitatea principală este „Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană” (cod CAEN 9601). Firma are 9 ani de la înființare. În 2022, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 297 mii lei (+30% față de 2021), un profit net de 208 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2018 și 2022, cifra de afaceri a crescut (de la 11 mii lei la 297 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 37706642
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/941/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J4/941/2017
- Cod poștal
- 605200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.11.2026
din 17.02.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2022
- Cifra de afaceri
- 297 mii lei
- Profit net
- 208 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 444 mii lei
- Datorii
- 92 mii lei
- Active totale
- 678 mii lei
- Marjă netă
- 70%
- Cifră / angajat
- 297 mii lei
+30% față de 2021
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF. Calcul orientativ din bilanțul 2022, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11 mii | 85 mii | 295 mii | 229 mii | 297 mii |
| Venituri totale | 41 mii | 113 mii | 327 mii | 257 mii | 314 mii |
| Cheltuieli totale | 83 mii | 66 mii | 195 mii | 115 mii | 102 mii |
| Profit / pierdere brută | -42 mii | 47 mii | 131 mii | 142 mii | 212 mii |
| Profit / pierdere netă | -42 mii | 46 mii | 126 mii | 136 mii | 208 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 125 mii | 97 mii | 76 mii | 91 mii | 444 mii |
| Active circulante | 40 mii | 63 mii | 215 mii | 373 mii | 234 mii |
| din care stocuri | 13 mii | 5.996 | 55 mii | 42 mii | 41 mii |
| creanțe | 24 mii | 52 mii | 113 mii | 112 mii | 189 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.413 | 4.253 | 47 mii | 219 mii | 4.192 |
| Datorii | 65 mii | 13 mii | 19 mii | 56 mii | 92 mii |
| Venituri în avans | 142 mii | 142 mii | 142 mii | 142 mii | 142 mii |
| Capitaluri proprii | -42 mii | 3.875 | 129 mii | 266 mii | 444 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Bacău
- 11 PERFECT INTERNATIONAL SRL · Bacău1,4 mil lei · 11 ang.
- ECOPRESTCLEAN S.R.L. · Bacău408 mii lei · 3 ang.
- PRO-WASH CARPET S.R.L. · Helegiu314 mii lei · 3 ang.
- MAGIC LAUNDRY S.R.L. · Bacău240 mii lei · 2 ang.
- LA CAMIONUL S.R.L. · Târgu Ocna236 mii lei · 1 ang.
- GRADAN CLEANING S.R.L. · Bacău233 mii lei · 1 ang.
- INNO TEAM 2022 S.R.L. · Bacău218 mii lei · 2 ang.
- MICKEYLAND GROUP S.R.L. · Bacău201 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 686/260/202612.02.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Moinesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3397/260/2025/a119.09.2025
hotarâre care sa tina loc de act autentic
Judecătoria Moinesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3397/260/202502.07.2025
hotarâre care sa tina loc de act autentic
Judecătoria Moinesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2604/270/202405.04.2024
plângere contravenţională p.v.seria PBCW,nr.282384/27.03.2024
Judecătoria Onesti · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9601 – Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre ARMARLUX INDUSTRIES SRL
Care este CUI-ul firmei ARMARLUX INDUSTRIES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARMARLUX INDUSTRIES SRL este 37706642. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/941/2017, iar codul EUID este ROONRC.J4/941/2017.
Unde are sediul ARMARLUX INDUSTRIES SRL?
Sediul social al firmei ARMARLUX INDUSTRIES SRL este în AVRAM IANCU, bl. 8, sc. C, ap. 3, Loc. Comănești, Oraș Comănești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARMARLUX INDUSTRIES SRL?
Activitatea principală a firmei ARMARLUX INDUSTRIES SRL este „Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană”, cod CAEN 9601. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARMARLUX INDUSTRIES SRL?
ARMARLUX INDUSTRIES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARMARLUX INDUSTRIES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 808). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARMARLUX INDUSTRIES SRL?
În 2022, ARMARLUX INDUSTRIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 297 mii lei și un profit net de 208 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARMARLUX INDUSTRIES SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARMARLUX INDUSTRIES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/37706642API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.