ARKA REC SRL
Str. BRONZULUI, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 98,6 mil lei, profit net 3,1 mil lei, 242 angajați.
Despre ARKA REC SRL
ARKA REC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2007 cu numărul J2007002830084 și codul unic de înregistrare (CUI) 22598160, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.” (cod CAEN 2899). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 98,6 mil lei (+98% față de 2024), un profit net de 3,1 mil lei și 242 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,1 mil lei la 98,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 22598160
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007002830084
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 octombrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007002830084
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 13.12.2012
reactivat 17.08.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 98,6 mil lei
- Profit net
- 3,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 242
- Capitaluri proprii
- 10,7 mil lei
- Datorii
- 74,1 mil lei
- Active totale
- 84,7 mil lei
- Marjă netă
- 3,2%
- Cifră / angajat
- 407 mii lei
+98% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 3 mil | 3,4 mil | 4,2 mil | 5,9 mil | 5,1 mil | 32,6 mil | 21,2 mil | 49,7 mil | 98,6 mil |
| Venituri totale | 2,1 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 4,6 mil | 5,6 mil | 4,7 mil | 32,8 mil | 21,3 mil | 49,8 mil | 116 mil |
| Cheltuieli totale | 2,1 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 4,7 mil | 5,3 mil | 4,1 mil | 23,5 mil | 19,8 mil | 49 mil | 112 mil |
| Profit / pierdere brută | 43 mii | 2.875 | -293 mii | -153 mii | 287 mii | 598 mii | 9,3 mil | 1,6 mil | 802 mii | 3,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 31 mii | 2.875 | -293 mii | -153 mii | 283 mii | 496 mii | 8,5 mil | 1,5 mil | 631 mii | 3,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 5 | 15 | 25 | 25 | 1 | 1 | 9 | 64 | 153 | 242 |
| Active imobilizate | 471 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,7 mil | 6,4 mil | 15 mil | 19,9 mil | 29,5 mil | 34,3 mil |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 2 mil | 4,2 mil | 7,6 mil | 13 mil | 31,9 mil | 50,3 mil |
| din care stocuri | 511 mii | 490 mii | 571 mii | 831 mii | 384 mii | 1,3 mil | 787 mii | 5,8 mil | 18,3 mil | 30,6 mil |
| creanțe | 201 mii | 373 mii | 634 mii | 698 mii | 345 mii | 206 mii | 4 mil | 6,3 mil | 10,5 mil | 16,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 492 mii | 655 mii | 15 mii | 139 mii | 1,3 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 960 mii | 3,1 mil | 3,2 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 93 | 115 | 10 | 4.325 | 4.834 | 66 mii | 44 mii | 132 mii |
| Datorii | 918 mii | 2 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 3,5 mil | 10 mil | 14 mil | 25,4 mil | 53,7 mil | 74,1 mil |
| Capitaluri proprii | 756 mii | 576 mii | 11 mii | -142 mii | 142 mii | 638 mii | 8,7 mil | 7,6 mil | 7,7 mil | 10,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii | 275 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 17 în județul Brașov și locul 5 din 157 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2899 – Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a..
Firme similare din județul Brașov
- ANSOR PROD SRL · Prejmer19,5 mil lei · 44 ang.
- EMTECH SRL · Codlea15,5 mil lei · 63 ang.
- KRONSTADT PAPIER TECHNIK S.R.L. · Sânpetru14,9 mil lei · 13 ang.
- AVANTEC MANUFACTURING SOLUTIONS S.R.L. · Brașov10,9 mil lei · 51 ang.
- MAPROM PRODUCTION SRL · Brașov10 mil lei · 14 ang.
- MECASOFT S.R.L. · Dumbrăvița8,7 mil lei · 10 ang.
- AK PRODUCTION & MANUFACTURING SRL · Brașov4,6 mil lei · 8 ang.
- TEHNOTOP ROBOTICS SRL · Ghimbav2,8 mil lei · 10 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2899 – Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Întrebări frecvente despre ARKA REC SRL
Care este CUI-ul firmei ARKA REC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARKA REC SRL este 22598160, iar codul de TVA este RO22598160. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007002830084, iar codul EUID este ROONRC.J2007002830084.
Unde are sediul ARKA REC SRL?
Sediul social al firmei ARKA REC SRL este în Str. BRONZULUI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARKA REC SRL?
Activitatea principală a firmei ARKA REC SRL este „Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.”, cod CAEN 2899. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARKA REC SRL?
ARKA REC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARKA REC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 606). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARKA REC SRL?
În 2025, ARKA REC SRL a raportat o cifră de afaceri de 98,6 mil lei și un profit net de 3,1 mil lei, cu 242 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARKA REC SRL plătitoare de TVA?
Da. ARKA REC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.