ARILEX SRL
Str. PIETEI, bl. F4, et. P, Oraș Mioveni, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 269 mii lei, pierdere netă 3.705 lei, 2 angajați.
Despre ARILEX SRL
ARILEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1992 cu numărul J1992001863036 și codul unic de înregistrare (CUI) 159686, cu sediul în Mioveni, județul Argeș. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 269 mii lei (+8% față de 2024), o pierdere netă de 3.705 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 467 mii lei la 269 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 159686
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992001863036
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iunie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992001863036
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Mioveni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 269 mii lei
- Pierdere netă
- 3.705 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 21 mii lei
- Datorii
- 27 mii lei
- Active totale
- 48 mii lei
- Marjă netă
- -1,4%
- Cifră / angajat
- 135 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 148 mii | 148 mii | 291 mii | 290 mii | 247 mii | 467 mii | 528 mii | 556 mii | 249 mii | 269 mii |
| Venituri totale | 148 mii | 148 mii | 291 mii | 290 mii | 253 mii | 467 mii | 528 mii | 556 mii | 249 mii | 269 mii |
| Cheltuieli totale | 129 mii | 140 mii | 208 mii | 209 mii | 212 mii | 427 mii | 512 mii | 540 mii | 255 mii | 273 mii |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | 7.979 | 82 mii | 81 mii | 41 mii | 40 mii | 15 mii | 16 mii | -5.777 | -3.705 |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | -101 | 80 mii | 78 mii | 39 mii | 35 mii | 9.987 | 14 mii | -5.777 | -3.705 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 11 | 40 | 4.596 | 7.215 | 8.559 | 6.150 | 8.409 | 16 mii | 12 mii | 8.220 |
| Active circulante | 12 mii | 14 mii | 20 mii | 94 mii | 55 mii | 52 mii | 30 mii | 53 mii | 54 mii | 40 mii |
| din care stocuri | 6.030 | 12 mii | 11 mii | 25 mii | 19 mii | 16 mii | 20 mii | 20 mii | 24 mii | 26 mii |
| creanțe | 4.078 | 721 | 966 | 7.205 | 23 mii | 7.892 | 8.104 | 26 mii | 26 mii | 9.078 |
| casa și conturi la bănci | 1.413 | 1.470 | 7.631 | 62 mii | 13 mii | 28 mii | 1.404 | 7.361 | 3.606 | 5.168 |
| Datorii | 73 mii | 76 mii | 6.501 | 7.526 | 8.115 | 9.718 | 21 mii | 39 mii | 41 mii | 27 mii |
| Capitaluri proprii | -62 mii | -62 mii | 18 mii | 94 mii | 55 mii | 49 mii | 17 mii | 30 mii | 24 mii | 21 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 178 din 278 în județul Argeș și locul 6.880 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Argeș
- TURCU MUSTAFA S.R.L. · Pitești284 mii lei · 4 ang.
- DERS COM GRUP 2006 SRL · Câmpulung282 mii lei · 3 ang.
- KAZOKU ICHI S.R.L. · Pitești281 mii lei · 1 ang.
- BLUE VELVET BEST SRL · Pitești276 mii lei · 2 ang.
- NEW YORK FOOD S.R.L. · Topoloveni271 mii lei · 2 ang.
- SELECTRO STANESTI SRL · Poduri (com. Corbi)268 mii lei · 1 ang.
- PIZZERIA TOMA`S S.R.L. · Livezeni (com. Stâlpeni)267 mii lei · 1 ang.
- BIOPIKANTERIA S.R.L. · Costești261 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9200 Activități de jocuri de noroc și pariuri
Întrebări frecvente despre ARILEX SRL
Care este CUI-ul firmei ARILEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARILEX SRL este 159686. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001863036, iar codul EUID este ROONRC.J1992001863036.
Unde are sediul ARILEX SRL?
Sediul social al firmei ARILEX SRL este în Str. PIETEI, bl. F4, et. P, Oraș Mioveni, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARILEX SRL?
Activitatea principală a firmei ARILEX SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARILEX SRL?
ARILEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARILEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0248 *** 609). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARILEX SRL?
În 2025, ARILEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 269 mii lei și o pierdere netă de 3.705 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARILEX SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARILEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.