ARESCAREI SRL
PETRU MAIOR, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 195 mii lei, profit net 4.668 lei, 3 angajați.
Despre ARESCAREI SRL
ARESCAREI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2014 cu numărul J30/184/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32894405, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 195 mii lei (-67% față de 2024), un profit net de 4.668 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 195 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 32894405
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/184/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J30/184/2014
- Cod poștal
- 440044
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 27.03.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 195 mii lei
- Profit net
- 4.668 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 5.268 lei
- Datorii
- 332 mii lei
- Active totale
- 353 mii lei
- Marjă netă
- 2,4%
- Cifră / angajat
- 65 mii lei
-67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 94% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 67% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 214 mii | 207 mii | 317 mii | 782 mii | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 590 mii | 195 mii |
| Venituri totale | 214 mii | 207 mii | 368 mii | 1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 634 mii | 246 mii |
| Cheltuieli totale | 98 mii | 81 mii | 324 mii | 787 mii | 1,1 mil | 955 mii | 919 mii | 721 mii | 579 mii | 241 mii |
| Profit / pierdere brută | 116 mii | 125 mii | 44 mii | 218 mii | 737 mii | 577 mii | 905 mii | 619 mii | 55 mii | 5.501 |
| Profit / pierdere netă | 114 mii | 123 mii | 41 mii | 212 mii | 725 mii | 566 mii | 885 mii | 610 mii | 49 mii | 4.668 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 4 | 9 | 9 | 9 | 11 | 10 | 9 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | 803 mii | 589 mii | 376 mii | 202 mii | 100 mii | 60 mii | 26 mii | 16 mii |
| Active circulante | 163 mii | 572 mii | 546 mii | 529 mii | 1,3 mil | 775 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 337 mii |
| din care stocuri | 745 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 107 mii | 232 mii | 212 mii | 265 mii | 919 mii | 479 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 176 mii |
| casa și conturi la bănci | 56 mii | 340 mii | 334 mii | 264 mii | 333 mii | 296 mii | 554 mii | 466 mii | 448 mii | 161 mii |
| Datorii | 41 mii | 327 mii | 582 mii | 109 mii | 107 mii | 79 mii | 880 mii | 173 mii | 158 mii | 332 mii |
| Venituri în avans | — | — | 481 mii | 511 mii | 299 mii | 163 mii | 80 mii | 48 mii | 23 mii | 15 mii |
| Capitaluri proprii | 122 mii | 246 mii | 286 mii | 498 mii | 1,2 mil | 736 mii | 886 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 5.268 |
| din care capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 64 din 121 în județul Satu Mare și locul 5.204 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Satu Mare
- SAEM SRL · Carei218 mii lei · 0 ang.
- EGRESI VIVMIL S.R.L. · Păulești214 mii lei · 1 ang.
- CASITEAM INSTAL S.R.L. · Satu Mare214 mii lei · 2 ang.
- MESTOM SM 2021 S.R.L. · Lazuri209 mii lei · 0 ang.
- OLY INSTALAȚII SRL · Mărtinești (com. Odoreu)186 mii lei · 3 ang.
- CIB INSTAL S.R.L. · Negrești-Oaș178 mii lei · 0 ang.
- RAKOCZI INSTAL S.R.L. · Turulung168 mii lei · 1 ang.
- DANI2008INSTAL S.R.L. · Doba165 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ARESCAREI SRL
Care este CUI-ul firmei ARESCAREI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARESCAREI SRL este 32894405, iar codul de TVA este RO32894405. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/184/2014, iar codul EUID este ROONRC.J30/184/2014.
Unde are sediul ARESCAREI SRL?
Sediul social al firmei ARESCAREI SRL este în PETRU MAIOR, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 440044, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARESCAREI SRL?
Activitatea principală a firmei ARESCAREI SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARESCAREI SRL?
ARESCAREI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARESCAREI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 660). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARESCAREI SRL?
În 2025, ARESCAREI SRL a raportat o cifră de afaceri de 195 mii lei și un profit net de 4.668 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARESCAREI SRL plătitoare de TVA?
Da. ARESCAREI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Satu Mare
- Firme cu CAEN 4322 din județul Satu Mare
- CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- Top firme din județul Satu Mare
- Top firme cu CAEN 4322
- Firme noi din județul Satu Mare
- Beneficiari de fonduri din județul Satu Mare
- Compară ARESCAREI SRL cu alte firme