ARENA PECICANĂ 2014 SRL
Str. 305, Loc. Pecica, Oraș Pecica, Arad
În 2025: cifra de afaceri 3,8 mil lei, profit net 117 mii lei, 2 angajați.
Despre ARENA PECICANĂ 2014 SRL
ARENA PECICANĂ 2014 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2011 cu numărul J2011000389020 și codul unic de înregistrare (CUI) 28297972, cu sediul în Pecica, județul Arad. Activitatea principală este „Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor” (cod CAEN 8230). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,8 mil lei (+170% față de 2024), un profit net de 117 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,6 mil lei la 3,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 noiembrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 28297972
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000389020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000389020
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 27.11.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,8 mil lei
- Profit net
- 117 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 901 mii lei
- Datorii
- 768 mii lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 3,1%
- Cifră / angajat
- 1,9 mil lei
+170% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 23 mii | 1.227 | 366 mii | 673 mii | 1,6 mil | 3,4 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 3,8 mil |
| Venituri totale | 0 | 23 mii | 1.227 | 416 mii | 676 mii | 1,6 mil | 3,5 mil | 2 mil | 1,4 mil | 3,9 mil |
| Cheltuieli totale | 15 mii | 23 mii | 52 mii | 493 mii | 634 mii | 1,2 mil | 2,7 mil | 2 mil | 1,5 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere brută | -15 mii | 16 | -51 mii | -77 mii | 42 mii | 379 mii | 748 mii | 4.158 | -111 mii | 117 mii |
| Profit / pierdere netă | -15 mii | -686 | -51 mii | -77 mii | 42 mii | 336 mii | 663 mii | 3.504 | -111 mii | 117 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | 2 | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 291 mii | 281 mii | 271 mii | 264 mii | 264 mii | 312 mii | 302 mii | 292 mii | 280 mii | 964 mii |
| Active circulante | 8.410 | 31 mii | 54 mii | 964 mii | 2 mil | 3,6 mil | 2,5 mil | 878 mii | 664 mii | 704 mii |
| din care stocuri | — | — | 29 mii | 689 mii | 1,7 mil | 3,1 mil | 2 mil | 766 mii | 494 mii | 454 mii |
| creanțe | 55 | 23 mii | 24 mii | 245 mii | 286 mii | 519 mii | 238 mii | 78 mii | 96 mii | 161 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.355 | 7.152 | 1.579 | 30 mii | 4.890 | 2.986 | 245 mii | 34 mii | 75 mii | 89 mii |
| Datorii | 344 mii | 357 mii | 375 mii | 1,4 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 1,9 mil | 275 mii | 161 mii | 768 mii |
| Capitaluri proprii | -45 mii | -46 mii | -50 mii | -128 mii | -87 mii | 228 mii | 891 mii | 895 mii | 784 mii | 901 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 30 în județul Arad și locul 79 din 1.870 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8230 – Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor.
Firme similare din județul Arad
- VECHIUL CAZINOU S.R.L. · Arad5,9 mil lei · 7 ang.
- EXPO DESIGN SYSTEM SRL · Arad4,4 mil lei · 15 ang.
- CLUB 82 NADLAC EVENTS SRL · Nădlac3,5 mil lei · 19 ang.
- NOBIS PRO EVENTS S.R.L. · Sebiș1,4 mil lei · 1 ang.
- R.E.S. GROUP SRL · Arad379 mii lei · 1 ang.
- MMM SOUND AR SRL · Pecica350 mii lei · 2 ang.
- PRELIMET RECLAM SRL · Arad349 mii lei · 1 ang.
- YOLINTTUS S.R.L. · Arad335 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8230 – Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre ARENA PECICANĂ 2014 SRL
Care este CUI-ul firmei ARENA PECICANĂ 2014 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARENA PECICANĂ 2014 SRL este 28297972, iar codul de TVA este RO28297972. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000389020, iar codul EUID este ROONRC.J2011000389020.
Unde are sediul ARENA PECICANĂ 2014 SRL?
Sediul social al firmei ARENA PECICANĂ 2014 SRL este în Str. 305, Loc. Pecica, Oraș Pecica, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARENA PECICANĂ 2014 SRL?
Activitatea principală a firmei ARENA PECICANĂ 2014 SRL este „Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor”, cod CAEN 8230. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARENA PECICANĂ 2014 SRL?
ARENA PECICANĂ 2014 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARENA PECICANĂ 2014 SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ARENA PECICANĂ 2014 SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pecica sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ARENA PECICANĂ 2014 SRL?
În 2025, ARENA PECICANĂ 2014 SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,8 mil lei și un profit net de 117 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARENA PECICANĂ 2014 SRL plătitoare de TVA?
Da. ARENA PECICANĂ 2014 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 noiembrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.