ARDELEANU SRL
PRIMĂVERII, Municipiul Bârlad, Vaslui
În 2024: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 4.819 lei, 11 angajați.
Despre ARDELEANU SRL
ARDELEANU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2003 cu numărul J2003000403376 și codul unic de înregistrare (CUI) 15646086, cu sediul în Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 23 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-9% față de 2023), un profit net de 4.819 lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 936 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 15646086
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000403376
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 august 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000403376
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.12.2010
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 4.819 lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,5 mil lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 139 mii lei
-9% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 936 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 960 mii | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 944 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 37 mii | 18 mii | 22 mii | 16 mii | 17 mii | 63 mii | 22 mii | 46 mii |
| Profit / pierdere netă | 22 mii | 24 mii | 3.352 | 5.932 | 9.751 | 3.443 | 50 mii | 5.080 | 4.819 |
| Număr mediu de angajați | 16 | 16 | 16 | 17 | 12 | 12 | 13 | 13 | 11 |
| Active imobilizate | 382 mii | 496 mii | 1 mil | 987 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 870 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 817 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| creanțe | 14 mii | 4.136 | 52 mii | 21 mii | 33 mii | 9.218 | 17 mii | 50 mii | 96 mii |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 22 mii | 9.480 | 3.439 | 11 mii | 34 mii | 6.666 | 11 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.650 |
| Datorii | 611 mii | 664 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 641 mii | 916 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 150 mii | 150 mii | 851 mii | 851 mii | 851 mii | 851 mii | 851 mii | 851 mii | 851 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 203 în județul Vaslui și locul 1.505 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Vaslui
- PETROBRANIS S.R.L. · Simila (com. Zorleni)1,7 mil lei · 5 ang.
- SAMIADICRIS SRL · Vaslui1,5 mil lei · 7 ang.
- URGENT-SERV SRL · Vaslui1,5 mil lei · 3 ang.
- TRAZACON SRL · Huși1,4 mil lei · 9 ang.
- BALCANIC SRL · Vaslui1,4 mil lei · 2 ang.
- REMUS GRUP SRL · Bârlad1,4 mil lei · 16 ang.
- DIANIX INVEST S.R.L. · Bârlad1,3 mil lei · 4 ang.
- NUTU-IMPEX SRL · Bârlad1,3 mil lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Întrebări frecvente despre ARDELEANU SRL
Care este CUI-ul firmei ARDELEANU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARDELEANU SRL este 15646086, iar codul de TVA este RO15646086. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000403376, iar codul EUID este ROONRC.J2003000403376.
Unde are sediul ARDELEANU SRL?
Sediul social al firmei ARDELEANU SRL este în PRIMĂVERII, Municipiul Bârlad, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARDELEANU SRL?
Activitatea principală a firmei ARDELEANU SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARDELEANU SRL?
ARDELEANU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARDELEANU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0235 *** 525). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARDELEANU SRL?
În 2024, ARDELEANU SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 4.819 lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARDELEANU SRL plătitoare de TVA?
Da. ARDELEANU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.