ARCADA SRL
Str. LUNCA SIRETULUI,ZONA BANDA BARBOSI, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 6,2 mil lei, profit net 272 mii lei, 26 angajați.
Despre ARCADA SRL
ARCADA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 1991 cu numărul J1991000298171 și codul unic de înregistrare (CUI) 1645862, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Fabricarea produselor de morărit” (cod CAEN 1061). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,2 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 272 mii lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 5,7 mil lei la 6,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1645862
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000298171
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 mai 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000298171
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,2 mil lei
- Profit net
- 272 mii lei
- Angajați (medie)
- 26
- Capitaluri proprii
- 34,8 mil lei
- Datorii
- 4,2 mil lei
- Active totale
- 40,6 mil lei
- Marjă netă
- 4,4%
- Cifră / angajat
- 239 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,1 mil | 5,4 mil | 5,2 mil | 3,9 mil | 5,1 mil | 5,7 mil | 5,7 mil | 7,6 mil | 6,6 mil | 6,2 mil |
| Venituri totale | 7,5 mil | 5,7 mil | 5,5 mil | 4,2 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 6,2 mil | 8,1 mil | 7 mil | 6,6 mil |
| Cheltuieli totale | 7,1 mil | 5,4 mil | 5,4 mil | 4,1 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 6,1 mil | 8 mil | 6,6 mil | 6,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 328 mii | 285 mii | 71 mii | 164 mii | 52 mii | 63 mii | 82 mii | 118 mii | 359 mii | 322 mii |
| Profit / pierdere netă | 275 mii | 240 mii | 60 mii | 138 mii | 44 mii | 53 mii | 69 mii | 99 mii | 302 mii | 272 mii |
| Număr mediu de angajați | 123 | 58 | 42 | 31 | 29 | 26 | 29 | 28 | 28 | 26 |
| Active imobilizate | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 4,5 mil |
| Active circulante | 52,1 mil | 52,6 mil | 53,5 mil | 53 mil | 37,2 mil | 36,9 mil | 37,3 mil | 37,5 mil | 37,7 mil | 36,1 mil |
| din care stocuri | 905 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 848 mii | 2,4 mil | 1,6 mil | 5,7 mil | 2,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil |
| creanțe | 50,8 mil | 51 mil | 52,1 mil | 51,8 mil | 34,6 mil | 34,9 mil | 31,1 mil | 34,5 mil | 35,7 mil | 34 mil |
| casa și conturi la bănci | 326 mii | 292 mii | 139 mii | 321 mii | 250 mii | 421 mii | 491 mii | 108 mii | 125 mii | 167 mii |
| Datorii | 19,3 mil | 19,3 mil | 19,8 mil | 18,9 mil | 3 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,8 mil | 4,2 mil |
| Venituri în avans | 1,3 mil | 1,2 mil | 1 mil | 874 mii | 787 mii | 732 mii | 677 mii | 689 mii | 567 mii | 513 mii |
| Provizioane | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 33,6 mil | 33,8 mil | 33,9 mil | 34 mil | 34 mil | 34,1 mil | 34,1 mil | 34,2 mil | 34,5 mil | 34,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 | 3.155 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 15 în județul Galați și locul 52 din 307 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1061 – Fabricarea produselor de morărit.
Firme similare din județul Galați
- PROCES-GRÂU 93 SRL · Costi (com. Vânători)4,4 mil lei · 13 ang.
- CONDRACHE SRL · Matca1,3 mil lei · 5 ang.
- DO KING SRL · Ciureștii Noi (com. Bălășești)987 mii lei · 1 ang.
- HRISTAN SRL · Șivița (com. Tulucești)502 mii lei · 0 ang.
- IONESCU VIO PROD SRL · Galați377 mii lei · 4 ang.
- DAIGENI SRL · Galați288 mii lei · 3 ang.
- BIJU 94 SRL · Bălășești250 mii lei · 1 ang.
- TANȚA ȘI CORNEL PREST S.R.L. · Tălpigi (com. Ghidigeni)179 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 33 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5035/2/202604.08.2026
anulare act administrativ Sentinta arbitrala nr.59 din 17.07.2026 de completare/lamurire a Sentintei arbitrale nr.38 din 15.05.2026
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât
- 69/85/2020/a1016.07.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27249/3/202603.07.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 839/1285/202524.06.2026
acţiune în anulare a hotarârii AGA
Curtea de Apel Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 3781/2/202617.06.2026
anulare act administrativ Încheiere din 30.09.2025, sentinţă arbitrală nr.38/15.05.2026
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât
- 307/1285/202620.04.2026
excludere asociat
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1690/2/202624.03.2026
anulare act administrativ sentinţa arbitrală nr.17/23.02.2026
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 1902/257/202618.03.2026
actiune in raspundere delictuala
Judecătoria Medias · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2506/107/2025/a118.02.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar de creanţe
Tribunalul Alba · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 2506/107/2025/a218.02.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar de creanţe
Tribunalul Alba · Fond · Faliment · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1061 – Fabricarea produselor de morărit
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Întrebări frecvente despre ARCADA SRL
Care este CUI-ul firmei ARCADA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARCADA SRL este 1645862, iar codul de TVA este RO1645862. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000298171, iar codul EUID este ROONRC.J1991000298171.
Unde are sediul ARCADA SRL?
Sediul social al firmei ARCADA SRL este în Str. LUNCA SIRETULUI,ZONA BANDA BARBOSI, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARCADA SRL?
Activitatea principală a firmei ARCADA SRL este „Fabricarea produselor de morărit”, cod CAEN 1061. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARCADA SRL?
ARCADA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 mai 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARCADA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 695). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARCADA SRL?
În 2025, ARCADA SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,2 mil lei și un profit net de 272 mii lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARCADA SRL plătitoare de TVA?
Da. ARCADA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.