ARCADA OPTIC SRL
GHEORGHE DIMA, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 253 mii lei, 1 angajați.
Despre ARCADA OPTIC SRL
ARCADA OPTIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 noiembrie 2015 cu numărul J32/1154/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35265604, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 253 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 804 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 35265604
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/1154/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 noiembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J32/1154/2015
- Cod poștal
- 550409
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 253 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 305 mii lei
- Datorii
- 261 mii lei
- Active totale
- 567 mii lei
- Marjă netă
- 20,2%
- Cifră / angajat
- 1,3 mil lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 137 mii | 455 mii | 499 mii | 691 mii | 526 mii | 804 mii | 906 mii | 914 mii | 1,1 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 137 mii | 455 mii | 558 mii | 691 mii | 526 mii | 807 mii | 1,1 mil | 916 mii | 1,1 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 101 mii | 261 mii | 283 mii | 536 mii | 475 mii | 593 mii | 731 mii | 692 mii | 673 mii | 939 mii |
| Profit / pierdere brută | 36 mii | 195 mii | 275 mii | 155 mii | 51 mii | 214 mii | 325 mii | 224 mii | 398 mii | 312 mii |
| Profit / pierdere netă | 33 mii | 186 mii | 266 mii | 145 mii | 46 mii | 206 mii | 314 mii | 216 mii | 326 mii | 253 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 8.137 | 67 mii | 106 mii | 363 mii | 277 mii | 220 mii | 355 mii | 272 mii | 189 mii | 237 mii |
| Active circulante | 37 mii | 133 mii | 277 mii | 172 mii | 107 mii | 152 mii | 190 mii | 456 mii | 254 mii | 330 mii |
| din care stocuri | 26 mii | 27 mii | 109 mii | 85 mii | 46 mii | 62 mii | 94 mii | 47 mii | 93 mii | 149 mii |
| creanțe | — | 33 mii | 51 mii | 40 mii | 22 mii | 22 mii | 26 mii | 39 mii | 49 mii | 83 mii |
| casa și conturi la bănci | 11 mii | 73 mii | 116 mii | 47 mii | 39 mii | 67 mii | 70 mii | 370 mii | 112 mii | 98 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 50 mii | 39 mii | 17 mii | — | — | — | — | — |
| Datorii | 12 mii | 14 mii | 39 mii | 160 mii | 71 mii | 85 mii | 190 mii | 156 mii | 71 mii | 261 mii |
| Capitaluri proprii | 33 mii | 186 mii | 394 mii | 414 mii | 329 mii | 287 mii | 356 mii | 572 mii | 372 mii | 305 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | — | — | — | — | — | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 66 în județul Sibiu și locul 716 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul Sibiu
- AT SERV SRL · Mediaș1,6 mil lei · 2 ang.
- PRO EXPERT SRL · Mediaș1,5 mil lei · 2 ang.
- TEO-MAR FIT SRL · Gura Râului1,5 mil lei · 1 ang.
- AGRO EFOS SRL · Miercurea Sibiului1,1 mil lei · 1 ang.
- MARTO POLRO SRL · Rășinari931 mii lei · 2 ang.
- VASCHIM BEST SRL · Sibiu885 mii lei · 2 ang.
- KB AGRO PARTS S.R.L. · Sibiu880 mii lei · 3 ang.
- TEHNIC SRL · Sibiu793 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre ARCADA OPTIC SRL
Care este CUI-ul firmei ARCADA OPTIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARCADA OPTIC SRL este 35265604, iar codul de TVA este RO35265604. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1154/2015, iar codul EUID este ROONRC.J32/1154/2015.
Unde are sediul ARCADA OPTIC SRL?
Sediul social al firmei ARCADA OPTIC SRL este în GHEORGHE DIMA, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550409, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARCADA OPTIC SRL?
Activitatea principală a firmei ARCADA OPTIC SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARCADA OPTIC SRL?
ARCADA OPTIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 noiembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARCADA OPTIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 696). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARCADA OPTIC SRL?
În 2025, ARCADA OPTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 253 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARCADA OPTIC SRL plătitoare de TVA?
Da. ARCADA OPTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.