ARAT SRL
STEJERIȘ, Sat Stejeriș, Comuna Moldovenești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 204 mii lei, pierdere netă 30 mii lei, 1 angajați.
Despre ARAT SRL
ARAT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2007 cu numărul J12/4781/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22689977, cu sediul în Stejeriș (com. Moldovenești), județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4719). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 204 mii lei (-26% față de 2024), o pierdere netă de 30 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 196 mii lei la 204 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 22689977
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/4781/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 noiembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J12/4781/2007
- Cod poștal
- 407436
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 204 mii lei
- Pierdere netă
- 30 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -24 mii lei
- Datorii
- 121 mii lei
- Active totale
- 97 mii lei
- Marjă netă
- -14,8%
- Cifră / angajat
- 204 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (124%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 244 mii | 213 mii | 217 mii | 167 mii | 178 mii | 196 mii | 237 mii | 295 mii | 275 mii | 204 mii |
| Venituri totale | 244 mii | 213 mii | 217 mii | 167 mii | 181 mii | 196 mii | 240 mii | 295 mii | 275 mii | 204 mii |
| Cheltuieli totale | 232 mii | 222 mii | 211 mii | 183 mii | 192 mii | 202 mii | 237 mii | 260 mii | 263 mii | 233 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | -8.261 | 5.992 | -17 mii | -11 mii | -6.169 | 2.477 | 35 mii | 11 mii | -28 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.025 | -10 mii | 3.949 | -18 mii | -12 mii | -7.884 | 79 | 32 mii | 8.631 | -30 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 12 mii | 9.000 | 6.000 | — | — | — | — |
| Active circulante | 120 mii | 144 mii | 102 mii | 77 mii | 101 mii | 127 mii | 141 mii | 178 mii | 98 mii | 97 mii |
| din care stocuri | 112 mii | 121 mii | 83 mii | 71 mii | 80 mii | 122 mii | 113 mii | 126 mii | 65 mii | 80 mii |
| creanțe | 79 | 16 mii | 5.962 | 5.820 | 535 | 535 | 3.622 | 3.609 | 3.000 | 3.000 |
| casa și conturi la bănci | 7.961 | 7.439 | 13 mii | 176 | 20 mii | 3.845 | 25 mii | 48 mii | 30 mii | 14 mii |
| Datorii | 58 mii | 114 mii | 97 mii | 103 mii | 136 mii | 167 mii | 175 mii | 180 mii | 92 mii | 121 mii |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 31 mii | 4.206 | -14 mii | -27 mii | -34 mii | -34 mii | -2.066 | 6.565 | -24 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 82 în județul Cluj și locul 1.389 din 3.127 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Cluj
- ABELLINO IMPEX SRL · Cluj-Napoca235 mii lei · 2 ang.
- DANI KEY SRL · Cluj-Napoca227 mii lei · 0 ang.
- LADYBIRD GIFTS S.R.L. · Sălicea (com. Ciurila)216 mii lei · 0 ang.
- EDEA COM SRL · Mihai Viteazu214 mii lei · 1 ang.
- BOBIȚĂ D&D S.R.L. · Cluj-Napoca206 mii lei · 0 ang.
- GEONYCO S.R.L. · Florești200 mii lei · 2 ang.
- MONTESSORI TRAINING S.R.L. · Cluj-Napoca174 mii lei · 1 ang.
- COMEXBAMAR SRL · Apahida174 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre ARAT SRL
Care este CUI-ul firmei ARAT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARAT SRL este 22689977. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4781/2007, iar codul EUID este ROONRC.J12/4781/2007.
Unde are sediul ARAT SRL?
Sediul social al firmei ARAT SRL este în STEJERIȘ, Sat Stejeriș, Comuna Moldovenești, Cluj, Stejeriș (com. Moldovenești), județul Cluj, cod poștal 407436, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARAT SRL?
Activitatea principală a firmei ARAT SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4719. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARAT SRL?
ARAT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARAT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ARAT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Stejeriș (com. Moldovenești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ARAT SRL?
În 2025, ARAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 204 mii lei și o pierdere netă de 30 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARAT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ARAT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.