ARA SUNPROTECTION SRL
ROMANULUI, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 4,7 mil lei, profit net 414 mii lei, 12 angajați.
Despre ARA SUNPROTECTION SRL
ARA SUNPROTECTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2017 cu numărul J4/921/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37695861, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din metal” (cod CAEN 2512). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 414 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,3 mil lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37695861
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/921/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J4/921/2017
- Cod poștal
- 600384
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 29.08.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,7 mil lei
- Profit net
- 414 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 8,8%
- Cifră / angajat
- 389 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 177 mii | 1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 3,7 mil | 3,2 mil | 4,8 mil | 4,7 mil |
| Venituri totale | 221 mii | 1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 3,8 mil | 3,3 mil | 4,8 mil | 4,8 mil |
| Cheltuieli totale | 198 mii | 928 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 3,2 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 4,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | 76 mii | 232 mii | 211 mii | 392 mii | 685 mii | 362 mii | 910 mii | 453 mii |
| Profit / pierdere netă | 20 mii | 66 mii | 216 mii | 197 mii | 374 mii | 650 mii | 330 mii | 798 mii | 414 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 4 | 5 | 7 | 8 | 11 | 11 | 11 | 12 |
| Active imobilizate | 5.228 | 51 mii | 38 mii | 21 mii | 9.166 | 13 mii | 33 mii | 136 mii | 267 mii |
| Active circulante | 197 mii | 316 mii | 402 mii | 466 mii | 821 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 121 mii | 208 mii | 267 mii | 334 mii | 380 mii | 550 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| creanțe | 54 mii | 42 mii | 54 mii | 70 mii | 103 mii | 587 mii | 67 mii | 163 mii | 492 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 65 mii | 81 mii | 62 mii | 338 mii | 90 mii | 374 mii | 243 mii | 46 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 908 | 2.687 |
| Datorii | 182 mii | 280 mii | 137 mii | 117 mii | 115 mii | 590 mii | 1,1 mil | 559 mii | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 21 mii | 87 mii | 303 mii | 369 mii | 715 mii | 651 mii | 482 mii | 1,3 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 11 în județul Bacău și locul 99 din 571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal.
Firme similare din județul Bacău
- DOOR-MET SRL · Bacău7,6 mil lei · 36 ang.
- CIPRO DOORS SYSTEMS S.R.L. · Bacău6,4 mil lei · 12 ang.
- PREMA INVEST S.R.L. · Bacău1,1 mil lei · 6 ang.
- MAGOT SRL · Bacău513 mii lei · 6 ang.
- PETRO SERVITAB S.R.L. · Bacău207 mii lei · 2 ang.
- SAROM IMPEX SRL · Barați (com. Mărgineni)121 mii lei · 1 ang.
- IDEALPLAST INVESTMENT S.R.L. · Târgu Ocna113 mii lei · 1 ang.
- RADUNA COLOR SRL · Scorțeni110 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre ARA SUNPROTECTION SRL
Care este CUI-ul firmei ARA SUNPROTECTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ARA SUNPROTECTION SRL este 37695861, iar codul de TVA este RO37695861. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/921/2017, iar codul EUID este ROONRC.J4/921/2017.
Unde are sediul ARA SUNPROTECTION SRL?
Sediul social al firmei ARA SUNPROTECTION SRL este în ROMANULUI, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600384, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ARA SUNPROTECTION SRL?
Activitatea principală a firmei ARA SUNPROTECTION SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din metal”, cod CAEN 2512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ARA SUNPROTECTION SRL?
ARA SUNPROTECTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ARA SUNPROTECTION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 608). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ARA SUNPROTECTION SRL?
În 2025, ARA SUNPROTECTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și un profit net de 414 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ARA SUNPROTECTION SRL plătitoare de TVA?
Da. ARA SUNPROTECTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.