APICOLA SRL
B-dul STEFAN CEL MARE SI SFANT, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 773 mii lei, profit net 15 mii lei, 3 angajați.
Despre APICOLA SRL
APICOLA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 1996 cu numărul J1996001547220 și codul unic de înregistrare (CUI) 8932026, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi” (cod CAEN 4778). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 773 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 674 mii lei la 773 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 8932026
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996001547220
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 noiembrie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996001547220
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.04.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 773 mii lei
- Profit net
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 26 mii lei
- Datorii
- 194 mii lei
- Active totale
- 221 mii lei
- Marjă netă
- 1,9%
- Cifră / angajat
- 258 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 862 mii | 711 mii | 709 mii | 673 mii | 649 mii | 674 mii | 752 mii | 790 mii | 750 mii | 773 mii |
| Venituri totale | 870 mii | 721 mii | 713 mii | 674 mii | 649 mii | 674 mii | 752 mii | 790 mii | 750 mii | 773 mii |
| Cheltuieli totale | 844 mii | 720 mii | 698 mii | 672 mii | 631 mii | 658 mii | 729 mii | 798 mii | 753 mii | 755 mii |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 803 | 15 mii | 2.330 | 18 mii | 15 mii | 22 mii | -8.016 | -2.953 | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | -6.881 | 7.421 | -4.932 | 12 mii | 8.078 | 14 mii | -8.016 | -2.953 | 15 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 1.273 | 1.190 | 408 | 408 | 408 | 456 | 456 | 456 | 456 | 456 |
| Active circulante | 247 mii | 222 mii | 194 mii | 167 mii | 137 mii | 175 mii | 256 mii | 242 mii | 260 mii | 219 mii |
| din care stocuri | 170 mii | 158 mii | 178 mii | 142 mii | 109 mii | 147 mii | 213 mii | 197 mii | 231 mii | 195 mii |
| creanțe | 56 mii | 43 mii | 2.047 | 1.534 | 1.798 | 3.200 | 1.305 | — | 8.564 | 3.883 |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 21 mii | 14 mii | 24 mii | 26 mii | 24 mii | 41 mii | 45 mii | 21 mii | 20 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 131 | 3.264 | — | — | — | — | — | 800 |
| Datorii | 136 mii | 161 mii | 168 mii | 150 mii | 104 mii | 140 mii | 211 mii | 209 mii | 230 mii | 194 mii |
| Capitaluri proprii | 112 mii | 63 mii | 27 mii | 21 mii | 33 mii | 35 mii | 45 mii | 34 mii | 31 mii | 26 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 129 în județul Iași și locul 965 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
Firme similare din județul Iași
- VAPEBOX.RO S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)1 mil lei · 3 ang.
- GEAR DETECT S.R.L. · Iași961 mii lei · 1 ang.
- FONOTEC PLAST SRL · Rediu868 mii lei · 1 ang.
- MAYA CONCEPT SHOP S.R.L. · Iași683 mii lei · 2 ang.
- VIDIS OPTIC S.R.L. · Iași663 mii lei · 1 ang.
- GENERAL SYSTEMS SRL · Iași653 mii lei · 4 ang.
- GREEN OASIS CONCEPT S.R.L. · Tomești541 mii lei · 0 ang.
- DANAYA 99 SRL · Iași508 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre APICOLA SRL
Care este CUI-ul firmei APICOLA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei APICOLA SRL este 8932026, iar codul de TVA este RO8932026. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996001547220, iar codul EUID este ROONRC.J1996001547220.
Unde are sediul APICOLA SRL?
Sediul social al firmei APICOLA SRL este în B-dul STEFAN CEL MARE SI SFANT, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are APICOLA SRL?
Activitatea principală a firmei APICOLA SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată APICOLA SRL?
APICOLA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 noiembrie 1996, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma APICOLA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 016). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are APICOLA SRL?
În 2025, APICOLA SRL a raportat o cifră de afaceri de 773 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este APICOLA SRL plătitoare de TVA?
Da. APICOLA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.