ANSTART DAM SRL
BRĂILEI, bl. A1, sc. 1, et. 2, ap. 9, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 494 mii lei, profit net 387 mii lei, 1 angajați.
Despre ANSTART DAM SRL
ANSTART DAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2015 cu numărul J2015000363172 și codul unic de înregistrare (CUI) 34261825, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii” (cod CAEN 6619). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 494 mii lei (-56% față de 2024), un profit net de 387 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 936 mii lei la 494 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 34261825
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000363172
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 martie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000363172
- Cod poștal
- 800626
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 494 mii lei
- Profit net
- 387 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 29 mii lei
- Datorii
- 42 mii lei
- Active totale
- 72 mii lei
- Marjă netă
- 78,5%
- Cifră / angajat
- 494 mii lei
-56% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 56% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 714 mii | 830 mii | 925 mii | 938 mii | 1,1 mil | 936 mii | 968 mii | 1 mil | 1,1 mil | 494 mii |
| Venituri totale | 714 mii | 830 mii | 925 mii | 938 mii | 1,1 mil | 937 mii | 973 mii | 1 mil | 1,1 mil | 502 mii |
| Cheltuieli totale | 481 mii | 527 mii | 610 mii | 660 mii | 673 mii | 634 mii | 736 mii | 805 mii | 929 mii | 100 mii |
| Profit / pierdere brută | 233 mii | 303 mii | 315 mii | 278 mii | 397 mii | 302 mii | 237 mii | 208 mii | 207 mii | 402 mii |
| Profit / pierdere netă | 202 mii | 291 mii | 306 mii | 268 mii | 387 mii | 293 mii | 229 mii | 175 mii | 178 mii | 387 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 9 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 1 |
| Active imobilizate | 144 | — | — | — | 13 mii | 11 mii | 8.485 | 6.319 | 4.153 | 5.301 |
| Active circulante | 233 mii | 319 mii | 334 mii | 309 mii | 277 mii | 325 mii | 341 mii | 398 mii | 219 mii | 66 mii |
| creanțe | 224 mii | — | — | -890 | 558 | 6.065 | 42 mii | 9.109 | 11 mii | — |
| casa și conturi la bănci | 9.524 | 319 mii | 274 mii | 238 mii | 80 mii | 73 mii | 54 mii | 39 mii | 11 mii | 66 mii |
| Datorii | 31 mii | 28 mii | 28 mii | 41 mii | 81 mii | 42 mii | 50 mii | 230 mii | 213 mii | 42 mii |
| Capitaluri proprii | 202 mii | 292 mii | 306 mii | 269 mii | 208 mii | 293 mii | 300 mii | 175 mii | 9.848 | 29 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 28 în județul Galați și locul 385 din 1.757 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6619 – Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii.
Firme similare din județul Galați
- MM CREDIT SALES S.R.L. · Galați671 mii lei · 2 ang.
- MOKAMBO SRL · Galați510 mii lei · 1 ang.
- MDC BUSINESS CONSULTING SOLUTIONS SRL · Galați451 mii lei · 1 ang.
- IDEAL FINANCIAL SOLUTIONS S.R.L. · Tecuci350 mii lei · 1 ang.
- SEBRO CONSULT SRL · Galați335 mii lei · 1 ang.
- IDEAL LEASING & CREDIT S.R.L. · Galați282 mii lei · 0 ang.
- ROXASIG CONSULT SRL · Tecuci270 mii lei · 1 ang.
- MILI FINANCE S.R.L. · Galați226 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6619 – Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre ANSTART DAM SRL
Care este CUI-ul firmei ANSTART DAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANSTART DAM SRL este 34261825. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000363172, iar codul EUID este ROONRC.J2015000363172.
Unde are sediul ANSTART DAM SRL?
Sediul social al firmei ANSTART DAM SRL este în BRĂILEI, bl. A1, sc. 1, et. 2, ap. 9, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800626, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANSTART DAM SRL?
Activitatea principală a firmei ANSTART DAM SRL este „Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii”, cod CAEN 6619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ANSTART DAM SRL?
ANSTART DAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANSTART DAM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ANSTART DAM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Galați sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ANSTART DAM SRL?
În 2025, ANSTART DAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 494 mii lei și un profit net de 387 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANSTART DAM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ANSTART DAM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.