Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA33 ani pe piață

ANSI COM PREST SRL

CUI 7103747J40/1729/1993

B-dul TINERETULUI, bl. 66, sc. A, et. 2, ap. 12, București Sectorul 4, București

În 2025: cifra de afaceri 150 mii lei, pierdere netă 28 mii lei, 1 angajați.

Despre ANSI COM PREST SRL

ANSI COM PREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 1993 cu numărul J40/1729/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 7103747, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 150 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 28 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 742 mii lei la 150 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
7103747
Nr. Registrul Comerțului
J40/1729/1993
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 ianuarie 1993
EUID
ROONRC.J40/1729/1993
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
150 mii lei

-15% față de 2024

Pierdere netă
28 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-596 mii lei
Datorii
670 mii lei
Active totale
74 mii lei
Marjă netă
-18,9%
Cifră / angajat
150 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (909%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1,5 mil-1 mil-500 mii0500 mii1 mil2016: cifra de afaceri 180.828 lei; profit net 42.365 lei20162017: cifra de afaceri 286.848 lei; profit net 76.847 lei20172018: cifra de afaceri 530.292 lei; profit net 345.132 lei20182019: cifra de afaceri 585.314 lei; pierdere netă 153.269 lei20192020: cifra de afaceri 529.299 lei; pierdere netă 1.147.898 lei20202021: cifra de afaceri 742.243 lei; profit net 93.806 lei20212022: cifra de afaceri 720.578 lei; pierdere netă 84.854 lei20222023: cifra de afaceri 734.203 lei; pierdere netă 321.471 lei20232024: cifra de afaceri 176.173 lei; pierdere netă 41.435 lei20242025: cifra de afaceri 150.219 lei; pierdere netă 28.357 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă181 mii287 mii530 mii585 mii529 mii742 mii721 mii734 mii176 mii150 mii
Venituri totale181 mii287 mii533 mii585 mii529 mii742 mii721 mii734 mii176 mii159 mii
Cheltuieli totale136 mii207 mii182 mii733 mii1,7 mil641 mii798 mii1 mil216 mii186 mii
Profit / pierdere brută45 mii80 mii350 mii-147 mii-1,1 mil101 mii-78 mii-314 mii-40 mii-27 mii
Profit / pierdere netă42 mii77 mii345 mii-153 mii-1,1 mil94 mii-85 mii-321 mii-41 mii-28 mii
Număr mediu de angajați4443111111
Active imobilizate49 mii4.6945.4705.2725.074103 mii73 mii51 mii20 mii8.903
Active circulante23 mii747 mii1,6 mil1,2 mil812 mii126 mii214 mii42 mii74 mii65 mii
din care stocuri1.132590 mii828 mii289 mii-414 mii40 mii56 mii14 mii48 mii48 mii
creanțe4.259118 mii121 mii107 mii-18 mii26 mii42 mii-38 mii——
casa și conturi la bănci17 mii39 mii665 mii845 mii1,2 mil61 mii116 mii66 mii26 mii16 mii
Cheltuieli în avans—4661.8941.7001.7001.7001.70018345159
Datorii175 mii759 mii1,3 mil1,1 mil1,7 mil325 mii462 mii620 mii663 mii670 mii
Capitaluri proprii-104 mii-7.025338 mii185 mii-877 mii-94 mii-173 mii-527 mii-568 mii-596 mii
din care capital subscris vărsat200400400400400400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 996 din 1.384 în județul București și locul 5.636 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice

  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre ANSI COM PREST SRL

Care este CUI-ul firmei ANSI COM PREST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANSI COM PREST SRL este 7103747. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/1729/1993, iar codul EUID este ROONRC.J40/1729/1993.

Unde are sediul ANSI COM PREST SRL?

Sediul social al firmei ANSI COM PREST SRL este în B-dul TINERETULUI, bl. 66, sc. A, et. 2, ap. 12, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANSI COM PREST SRL?

Activitatea principală a firmei ANSI COM PREST SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANSI COM PREST SRL?

ANSI COM PREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 1993, deci are 33 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANSI COM PREST SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ANSI COM PREST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ANSI COM PREST SRL?

În 2025, ANSI COM PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 150 mii lei și o pierdere netă de 28 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANSI COM PREST SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ANSI COM PREST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează