Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA16 ani pe piață

ANGIO CENTER SRL

CUI 26422025J2010000035263

Str. LICEULUI, ap. 1, Municipiul Târgu Mureș, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 6,5 mil lei, profit net 2,5 mil lei, 12 angajați.

Despre ANGIO CENTER SRL

ANGIO CENTER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2010 cu numărul J2010000035263 și codul unic de înregistrare (CUI) 26422025, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,5 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 2,5 mil lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4 mil lei la 6,5 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
26422025
Nr. Registrul Comerțului
J2010000035263
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 ianuarie 2010
EUID
ROONRC.J2010000035263
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
6,5 mil lei

+21% față de 2024

Profit net
2,5 mil lei
Angajați (medie)
12
Capitaluri proprii
2,7 mil lei
Datorii
370 mii lei
Active totale
3,1 mil lei
Marjă netă
37,9%
Cifră / angajat
544 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 1.922.405 lei; profit net 983.639 lei20162017: cifra de afaceri 2.391.657 lei; profit net 1.101.265 lei20172018: cifra de afaceri 3.258.756 lei; profit net 1.333.687 lei20182019: cifra de afaceri 3.445.954 lei; profit net 1.321.950 lei20192020: cifra de afaceri 3.325.920 lei; profit net 1.399.300 lei20202021: cifra de afaceri 3.985.468 lei; profit net 1.756.015 lei20212022: cifra de afaceri 4.538.599 lei; profit net 2.012.620 lei20222023: cifra de afaceri 4.726.847 lei; profit net 1.786.721 lei20232024: cifra de afaceri 5.389.653 lei; profit net 1.958.995 lei20242025: cifra de afaceri 6.522.479 lei; profit net 2.471.377 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,9 mil2,4 mil3,3 mil3,4 mil3,3 mil4 mil4,5 mil4,7 mil5,4 mil6,5 mil
Venituri totale1,9 mil2,4 mil3,3 mil3,5 mil3,4 mil4 mil4,5 mil4,7 mil5,4 mil6,6 mil
Cheltuieli totale756 mii1,3 mil1,9 mil2,2 mil1,9 mil2,2 mil2,5 mil2,8 mil3,1 mil3,6 mil
Profit / pierdere brută1,2 mil1,1 mil1,4 mil1,4 mil1,4 mil1,8 mil2 mil1,9 mil2,3 mil2,9 mil
Profit / pierdere netă984 mii1,1 mil1,3 mil1,3 mil1,4 mil1,8 mil2 mil1,8 mil2 mil2,5 mil
Număr mediu de angajați881011111111121212
Active imobilizate285 mii334 mii409 mii471 mii403 mii420 mii358 mii290 mii421 mii366 mii
Active circulante1 mil1,1 mil1,2 mil1,2 mil1,3 mil1,7 mil2 mil1,9 mil2 mil2,7 mil
din care stocuri————————0117 mii
creanțe—2.16013 mii6.21830 mii1,2 mil1,4 mil1,3 mil1,3 mil615 mii
casa și conturi la bănci1 mil1,1 mil1,2 mil1,2 mil1,3 mil454 mii565 mii627 mii708 mii2 mil
Cheltuieli în avans71710400————92275
Datorii77 mii67 mii61 mii82 mii77 mii93 mii91 mii203 mii273 mii370 mii
Capitaluri proprii1,2 mil1,3 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil2 mil2,2 mil2 mil2,2 mil2,7 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 440 în județul Mureș și locul 286 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată

  • 8622 Activități de asistență medicală specializată
  • 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă

Întrebări frecvente despre ANGIO CENTER SRL

Care este CUI-ul firmei ANGIO CENTER SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANGIO CENTER SRL este 26422025. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000035263, iar codul EUID este ROONRC.J2010000035263.

Unde are sediul ANGIO CENTER SRL?

Sediul social al firmei ANGIO CENTER SRL este în Str. LICEULUI, ap. 1, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANGIO CENTER SRL?

Activitatea principală a firmei ANGIO CENTER SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANGIO CENTER SRL?

ANGIO CENTER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANGIO CENTER SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ANGIO CENTER SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ANGIO CENTER SRL?

În 2025, ANGIO CENTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,5 mil lei și un profit net de 2,5 mil lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANGIO CENTER SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ANGIO CENTER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează