ANGEL S PROD COM SRL
Str. DUMBRAVA ROȘIE, Municipiul Dej, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 5,9 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 1 angajați.
Despre ANGEL S PROD COM SRL
ANGEL S PROD COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 1992 cu numărul J1992004365126 și codul unic de înregistrare (CUI) 2889350, cu sediul în Dej, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri” (cod CAEN 2593). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,9 mil lei (-22% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,8 mil lei la 5,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 septembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 2889350
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992004365126
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 octombrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992004365126
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 16.09.2019
reactivat 18.05.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dej
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,9 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 3,1 mil lei
- Datorii
- 6,4 mil lei
- Active totale
- 9,5 mil lei
- Marjă netă
- 20,8%
- Cifră / angajat
- 5,9 mil lei
-22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,7 mil | 444 mii | 444 mii | 426 mii | 3,9 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 3 mil | 7,5 mil | 5,9 mil |
| Venituri totale | 1,9 mil | 445 mii | 615 mii | 498 mii | 3,9 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 7,6 mil | 6,3 mil |
| Cheltuieli totale | 3,1 mil | 393 mii | 353 mii | 357 mii | 2,6 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 5,9 mil | 4,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -1,2 mil | 52 mii | 262 mii | 140 mii | 1,3 mil | 173 mii | 597 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere netă | -1,2 mil | 39 mii | 249 mii | 135 mii | 1,2 mil | 154 mii | 575 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 3,2 mil | 5,4 mil | 7,8 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 2,7 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 19 mii | 14 mii | 14 mii | 22 mii | 16 mii | 20 mii | 1.585 | — | 259 mii | 240 mii |
| creanțe | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 2,6 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 5.715 | 2.218 | 2.758 | 29 mii | 19 mii | 15 mii | 5.133 | 36 mii | 9.538 | 180 mii |
| Cheltuieli în avans | 15 mii | 17 mii | 23 mii | 21 mii | 51 mii | 73 mii | 56 mii | 5.276 | 1.014 | 176 |
| Datorii | 118 mii | 37 mii | 53 mii | 39 mii | 42 mii | 100 mii | 902 mii | 1,7 mil | 3,5 mil | 6,4 mil |
| Capitaluri proprii | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,9 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,3 mil | 3,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.500 | 5.500 | 5.500 | 5.500 | 5.500 | 5.500 | 5.500 | 5.500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 15 în județul Cluj și locul 40 din 143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2593 – Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri.
Firme similare din județul Cluj
- EST METALCAB S.R.L. · Sânmărghita (com. Mica)7 mil lei · 12 ang.
- HUMULUS INTERNATIONAL SRL · Turda2,1 mil lei · 2 ang.
- METALTAN EXPERT SRL · Turda1,2 mil lei · 6 ang.
- MATEO METALMAT S.R.L. · Dej838 mii lei · 1 ang.
- LAMELA IMPEX SRL · Turda546 mii lei · 1 ang.
- SEISM IMPEX SRL · Turda124 mii lei · 0 ang.
- MPC PLAS SRL · Dej17 mii lei · 0 ang.
- SZABOBUILDING S.R.L. · Sic5.000 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2593 – Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2410 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
- 2431 Tragere la rece a barelor
- 2432 Laminare la rece a benzilor înguste
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2434 Trefilarea firelor la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ANGEL S PROD COM SRL
Care este CUI-ul firmei ANGEL S PROD COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANGEL S PROD COM SRL este 2889350, iar codul de TVA este RO2889350. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992004365126, iar codul EUID este ROONRC.J1992004365126.
Unde are sediul ANGEL S PROD COM SRL?
Sediul social al firmei ANGEL S PROD COM SRL este în Str. DUMBRAVA ROȘIE, Municipiul Dej, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANGEL S PROD COM SRL?
Activitatea principală a firmei ANGEL S PROD COM SRL este „Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri”, cod CAEN 2593. În Registrul Comerțului are autorizate în total 46 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ANGEL S PROD COM SRL?
ANGEL S PROD COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANGEL S PROD COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 144). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ANGEL S PROD COM SRL?
În 2025, ANGEL S PROD COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,9 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANGEL S PROD COM SRL plătitoare de TVA?
Da. ANGEL S PROD COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 septembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.