Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare18 ani pe piață

ANGEL CONSTRUCT SRL

CUI 23606996J2008000408387

Principală, Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 137 mii lei, 6 angajați.

Despre ANGEL CONSTRUCT SRL

ANGEL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2008 cu numărul J2008000408387 și codul unic de înregistrare (CUI) 23606996, cu sediul în Drăgioiu (com. Olanu), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 137 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 865 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
23606996
Nr. Registrul Comerțului
J2008000408387
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 martie 2008
EUID
ROONRC.J2008000408387
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2021

TVA la încasare
Da

din 01.09.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Băbeni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

+5% față de 2024

Profit net
137 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
137 mii lei
Datorii
476 mii lei
Active totale
613 mii lei
Marjă netă
13,2%
Cifră / angajat
174 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 6.500 lei; pierdere netă 8.443 lei20162017: cifra de afaceri 29.400 lei; profit net 12.438 lei20172018: cifra de afaceri 107.550 lei; profit net 56.597 lei20182019: cifra de afaceri 238.215 lei; profit net 101.439 lei20192020: cifra de afaceri 250.354 lei; profit net 43.940 lei20202021: cifra de afaceri 864.718 lei; profit net 522.259 lei20212022: cifra de afaceri 528.839 lei; profit net 79.118 lei20222023: cifra de afaceri 640.967 lei; profit net 6.240 lei20232024: cifra de afaceri 991.050 lei; profit net 305.837 lei20242025: cifra de afaceri 1.041.245 lei; profit net 137.212 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6.50029 mii108 mii238 mii250 mii865 mii529 mii641 mii991 mii1 mil
Venituri totale8.56729 mii108 mii238 mii250 mii892 mii531 mii811 mii991 mii1,2 mil
Cheltuieli totale17 mii16 mii50 mii134 mii204 mii361 mii446 mii798 mii658 mii998 mii
Profit / pierdere brută-8.31313 mii58 mii104 mii46 mii531 mii84 mii13 mii333 mii169 mii
Profit / pierdere netă-8.44312 mii57 mii101 mii44 mii522 mii79 mii6.240306 mii137 mii
Număr mediu de angajați1223556676
Active imobilizate—————9.11818 mii150 mii111 mii175 mii
Active circulante13 mii28 mii88 mii195 mii247 mii471 mii78 mii252 mii383 mii439 mii
din care stocuri—————————28 mii
creanțe———23 mii29 mii17 mii-1.988122 mii236 mii316 mii
casa și conturi la bănci13 mii28 mii88 mii172 mii218 mii454 mii80 mii130 mii148 mii95 mii
Datorii3.3335.7159.04914 mii22 mii118 mii90 mii390 mii189 mii476 mii
Capitaluri proprii9.70522 mii79 mii180 mii224 mii362 mii5.63312 mii306 mii137 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 80 din 285 în județul Vâlcea și locul 6.340 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Vâlcea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre ANGEL CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei ANGEL CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANGEL CONSTRUCT SRL este 23606996, iar codul de TVA este RO23606996. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000408387, iar codul EUID este ROONRC.J2008000408387.

Unde are sediul ANGEL CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei ANGEL CONSTRUCT SRL este în Principală, Sat Drăgioiu, Comuna Olanu, Vâlcea, Drăgioiu (com. Olanu), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANGEL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei ANGEL CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANGEL CONSTRUCT SRL?

ANGEL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANGEL CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (3504 *** 971). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ANGEL CONSTRUCT SRL?

În 2025, ANGEL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 137 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANGEL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. ANGEL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează