ANDRE TEAM SRL
REPUBLICII, Municipiul Alba Iulia, Alba
În 2025: cifra de afaceri 221 mii lei, profit net 23 mii lei, 1 angajați.
Despre ANDRE TEAM SRL
ANDRE TEAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2016 cu numărul J1/307/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35848730, cu sediul în Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor” (cod CAEN 4799). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 221 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 23 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 228 mii lei la 221 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35848730
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/307/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J1/307/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 221 mii lei
- Profit net
- 23 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 51 mii lei
- Datorii
- 180 mii lei
- Active totale
- 231 mii lei
- Marjă netă
- 10,3%
- Cifră / angajat
- 221 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.610 | 2.750 | 140 mii | 203 mii | 179 mii | 228 mii | 179 mii | 283 mii | 274 mii | 221 mii |
| Venituri totale | 3.610 | 2.750 | 140 mii | 203 mii | 179 mii | 228 mii | 179 mii | 283 mii | 275 mii | 251 mii |
| Cheltuieli totale | 3.680 | 2.485 | 155 mii | 213 mii | 171 mii | 201 mii | 168 mii | 267 mii | 265 mii | 226 mii |
| Profit / pierdere brută | -70 | 265 | -15 mii | -10 mii | 8.242 | 27 mii | 11 mii | 16 mii | 9.471 | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | -178 | 182 | -17 mii | -12 mii | 6.549 | 21 mii | 7.964 | 14 mii | 7.136 | 23 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 660 | 660 | 10 mii | 9.712 | 8.837 | 8.441 | 6.463 | 5.552 | 4.677 | 3.802 |
| Active circulante | 9.470 | 9.544 | 69 mii | 64 mii | 114 mii | 159 mii | 187 mii | 204 mii | 215 mii | 227 mii |
| din care stocuri | 2.582 | 397 | 62 mii | 63 mii | 106 mii | 152 mii | 184 mii | 197 mii | 209 mii | 200 mii |
| creanțe | — | — | 283 | 283 | 283 | 1.610 | 247 | 337 | 1.787 | 87 |
| casa și conturi la bănci | 6.888 | 9.147 | 6.904 | 968 | 7.616 | 5.527 | 2.579 | 6.665 | 3.985 | 27 mii |
| Datorii | 10 mii | 10 mii | 96 mii | 102 mii | 145 mii | 168 mii | 187 mii | 188 mii | 192 mii | 180 mii |
| Capitaluri proprii | 22 | 204 | -16 mii | -28 mii | -22 mii | -897 | 7.067 | 21 mii | 28 mii | 51 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 14 în județul Alba și locul 337 din 947 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4799 – Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor.
Firme similare din județul Alba
- COOKIE BOX PREDA S.R.L. · Ocna Mureș381 mii lei · 2 ang.
- EVOLET CAFFE S.R.L. · Sebeș310 mii lei · 1 ang.
- GOLD PAPER CENTER SRL · Alba Iulia298 mii lei · 1 ang.
- PROMAT GOLD SRL · Alba Iulia271 mii lei · 1 ang.
- CRISPAUL INSTAL S.R.L. · Teiuș229 mii lei · 1 ang.
- MARAND CAFFE GOLD SRL · Alba Iulia228 mii lei · 1 ang.
- RLV SRL · Sebeș198 mii lei · 0 ang.
- HAVISO DECOR SRL · Sebeș54 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4799 – Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre ANDRE TEAM SRL
Care este CUI-ul firmei ANDRE TEAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANDRE TEAM SRL este 35848730. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/307/2016, iar codul EUID este ROONRC.J1/307/2016.
Unde are sediul ANDRE TEAM SRL?
Sediul social al firmei ANDRE TEAM SRL este în REPUBLICII, Municipiul Alba Iulia, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANDRE TEAM SRL?
Activitatea principală a firmei ANDRE TEAM SRL este „Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor”, cod CAEN 4799. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ANDRE TEAM SRL?
ANDRE TEAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANDRE TEAM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ANDRE TEAM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Alba Iulia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ANDRE TEAM SRL?
În 2025, ANDRE TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 221 mii lei și un profit net de 23 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANDRE TEAM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ANDRE TEAM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.