ANDPIEL SRL
Str. PRINCIPALA, Sat Păsăreni, Comuna Păsăreni, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 809 mii lei, profit net 10 mii lei, 8 angajați.
Despre ANDPIEL SRL
ANDPIEL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1999 cu numărul J1999000792268 și codul unic de înregistrare (CUI) 12524513, cu sediul în Păsăreni, județul Mureș. Activitatea principală este „Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile” (cod CAEN 1396). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 809 mii lei (-2% față de 2024), un profit net de 10 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 661 mii lei la 809 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 noiembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 12524513
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000792268
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 decembrie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000792268
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 17.11.2016
reactivat 19.08.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 809 mii lei
- Profit net
- 10 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 155 mii lei
- Datorii
- 234 mii lei
- Active totale
- 389 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 101 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.409 | 37 mii | 168 mii | 370 mii | 322 mii | 661 mii | 823 mii | 955 mii | 828 mii | 809 mii |
| Venituri totale | 8.418 | 37 mii | 169 mii | 371 mii | 324 mii | 675 mii | 848 mii | 1,1 mil | 832 mii | 810 mii |
| Cheltuieli totale | 6.936 | 4.333 | 97 mii | 252 mii | 261 mii | 551 mii | 714 mii | 852 mii | 874 mii | 780 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.482 | 33 mii | 72 mii | 119 mii | 63 mii | 124 mii | 134 mii | 216 mii | -42 mii | 30 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.225 | 32 mii | 67 mii | 108 mii | 56 mii | 118 mii | 126 mii | 207 mii | -62 mii | 10 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 2 | 7 | 10 | 11 | 10 | 8 |
| Active imobilizate | 0 | — | 228 mii | 191 mii | 163 mii | 158 mii | 249 mii | 354 mii | 271 mii | 213 mii |
| Active circulante | 8.733 | 16 mii | 60 mii | 130 mii | 138 mii | 198 mii | 172 mii | 202 mii | 173 mii | 176 mii |
| din care stocuri | — | — | 5.931 | — | 1.858 | 0 | — | — | 2.759 | 6.720 |
| creanțe | 90 | 3.907 | 6.715 | 27 mii | 24 mii | 16 mii | 27 mii | 119 mii | 110 mii | 85 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.643 | 12 mii | 47 mii | 103 mii | 112 mii | 182 mii | 145 mii | 83 mii | 60 mii | 84 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 550 | 512 | — | — | — | 1.283 | 92 | 569 |
| Datorii | 25 mii | 682 | 206 mii | 131 mii | 56 mii | 45 mii | 156 mii | 213 mii | 299 mii | 234 mii |
| Capitaluri proprii | -16 mii | 15 mii | 82 mii | 190 mii | 246 mii | 311 mii | 265 mii | 345 mii | 145 mii | 155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 6 în județul Mureș și locul 49 din 87 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1396 – Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile.
Firme similare din județul Mureș
- PARAT TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L. · Albești61 mil lei · 203 ang.
- AUNDE C&S AUTOMOTIVE S.R.L. · Sântana De Mureș28,9 mil lei · 209 ang.
- PRINTEX BTE PRODUCTION SRL · Sighișoara11,9 mil lei · 38 ang.
- KANTOR IMPEX S.R.L. · Vișinelu (oraș Sărmașu)1,6 mil lei · 4 ang.
- BULKMOVE SOLUTIONS S.R.L. · Târgu Mureș3.630 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1396 – Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
- 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre ANDPIEL SRL
Care este CUI-ul firmei ANDPIEL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANDPIEL SRL este 12524513, iar codul de TVA este RO12524513. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000792268, iar codul EUID este ROONRC.J1999000792268.
Unde are sediul ANDPIEL SRL?
Sediul social al firmei ANDPIEL SRL este în Str. PRINCIPALA, Sat Păsăreni, Comuna Păsăreni, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ANDPIEL SRL?
Activitatea principală a firmei ANDPIEL SRL este „Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile”, cod CAEN 1396. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ANDPIEL SRL?
ANDPIEL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1999, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ANDPIEL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 257). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ANDPIEL SRL?
În 2025, ANDPIEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 809 mii lei și un profit net de 10 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ANDPIEL SRL plătitoare de TVA?
Da. ANDPIEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.