Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

ANDOR DRIVE GROUP SRL

CUI 36645709J22/2262/2016

Podișului, ap. 1, Municipiul Iași, Iași

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 12,1 mil lei, profit net 375 mii lei, 13 angajați.

Despre ANDOR DRIVE GROUP SRL

ANDOR DRIVE GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2016 cu numărul J22/2262/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36645709, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,1 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 375 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4 mil lei la 12,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 decembrie 2016.

Date de identificare

CUI
36645709
Nr. Registrul Comerțului
J22/2262/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 octombrie 2016
EUID
ROONRC.J22/2262/2016
Cod poștal
700654

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 19.12.2016

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
12,1 mil lei

+16% față de 2024

Profit net
375 mii lei
Angajați (medie)
13
Capitaluri proprii
375 mii lei
Datorii
7 mil lei
Active totale
7,4 mil lei
Marjă netă
3,1%
Cifră / angajat
931 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 9.810 lei20162017: cifra de afaceri 610.977 lei; profit net 97.559 lei20172018: cifra de afaceri 1.606.434 lei; profit net 130.588 lei20182019: cifra de afaceri 1.904.453 lei; profit net 146.590 lei20192020: cifra de afaceri 2.399.741 lei; profit net 251.397 lei20202021: cifra de afaceri 4.004.546 lei; profit net 336.730 lei20212022: cifra de afaceri 5.027.631 lei; profit net 270.930 lei20222023: cifra de afaceri 6.820.564 lei; profit net 405.171 lei20232024: cifra de afaceri 10.431.366 lei; profit net 639.559 lei20242025: cifra de afaceri 12.096.765 lei; profit net 374.523 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—611 mii1,6 mil1,9 mil2,4 mil4 mil5 mil6,8 mil10,4 mil12,1 mil
Venituri totale0614 mii1,7 mil2 mil2,5 mil4,9 mil6 mil7,5 mil11,2 mil13 mil
Cheltuieli totale9.810510 mii1,5 mil1,8 mil2,2 mil4,5 mil5,7 mil7 mil10,4 mil12,5 mil
Profit / pierdere brută-9.810104 mii147 mii165 mii274 mii377 mii324 mii471 mii766 mii453 mii
Profit / pierdere netă-9.81098 mii131 mii147 mii251 mii337 mii271 mii405 mii640 mii375 mii
Număr mediu de angajați1255556101213
Active imobilizate—319 mii639 mii711 mii1,2 mil1,4 mil1,9 mil3 mil4 mil5,6 mil
Active circulante386219 mii157 mii342 mii524 mii924 mii1,1 mil1,5 mil1,9 mil1,8 mil
din care stocuri—————5.4180000
creanțe20204 mii109 mii209 mii457 mii849 mii1,1 mil1,4 mil1,8 mil1,6 mil
casa și conturi la bănci36616 mii48 mii133 mii67 mii70 mii37 mii95 mii59 mii236 mii
Cheltuieli în avans—1.41300———000
Datorii9.996452 mii577 mii858 mii1,3 mil1,8 mil2,7 mil3,7 mil5,2 mil7 mil
Venituri în avans———————28 mii7.7357.735
Capitaluri proprii-9.61088 mii219 mii194 mii446 mii537 mii362 mii743 mii640 mii375 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 42 din 947 în județul Iași și locul 1.121 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Întrebări frecvente despre ANDOR DRIVE GROUP SRL

Care este CUI-ul firmei ANDOR DRIVE GROUP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ANDOR DRIVE GROUP SRL este 36645709, iar codul de TVA este RO36645709. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/2262/2016, iar codul EUID este ROONRC.J22/2262/2016.

Unde are sediul ANDOR DRIVE GROUP SRL?

Sediul social al firmei ANDOR DRIVE GROUP SRL este în Podișului, ap. 1, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700654, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ANDOR DRIVE GROUP SRL?

Activitatea principală a firmei ANDOR DRIVE GROUP SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ANDOR DRIVE GROUP SRL?

ANDOR DRIVE GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 octombrie 2016, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ANDOR DRIVE GROUP SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 683). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ANDOR DRIVE GROUP SRL?

În 2025, ANDOR DRIVE GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,1 mil lei și un profit net de 375 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ANDOR DRIVE GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da. ANDOR DRIVE GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 decembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează