AMTEL COMMUNICATION SRL
LUCREȚIU PĂTRĂȘCANU, bl. G-2, et. 9, ap. 260, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 269 mii lei, 3 angajați.
Despre AMTEL COMMUNICATION SRL
AMTEL COMMUNICATION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2016 cu numărul J40/16102/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36818770, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu” (cod CAEN 6110). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 269 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 465 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 36818770
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/16102/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J40/16102/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 29.08.2025
din 01.03.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 269 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -242 mii lei
- Datorii
- 517 mii lei
- Active totale
- 275 mii lei
- Marjă netă
- 24,9%
- Cifră / angajat
- 360 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (188%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 409 mii | 507 mii | 465 mii | 534 mii | 998 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 409 mii | 507 mii | 465 mii | 534 mii | 998 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 481 mii | 582 mii | 521 mii | 607 mii | 1,1 mil | 1 mil | 826 mii |
| Profit / pierdere brută | -73 mii | -75 mii | -56 mii | -72 mii | -96 mii | 39 mii | 315 mii |
| Profit / pierdere netă | -77 mii | -80 mii | -60 mii | -78 mii | -106 mii | 36 mii | 269 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | — | 3 | — | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 11 mii |
| Active circulante | 25 mii | 6.542 | 24 mii | 36 mii | 11 mii | 239 mii | 264 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 67 mii |
| creanțe | 2.334 | 6.253 | 20 mii | 21 mii | 10 mii | — | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 289 | 4.267 | 15 mii | 1.249 | 239 mii | 180 mii |
| Datorii | 101 mii | 163 mii | 241 mii | 330 mii | 558 mii | 749 mii | 517 mii |
| Capitaluri proprii | -77 mii | -156 mii | -217 mii | -295 mii | -547 mii | -511 mii | -242 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 94 din 284 în județul București și locul 190 din 834 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6110 – Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu.
Firme similare din județul București
- MOUNTAIN TELECOM SRL · București Sector 11,2 mil lei · 2 ang.
- MANSINY WORKS S.R.L. · București Sector 51,2 mil lei · 3 ang.
- FIBER TELECOM S.R.L. · București Sector 21,1 mil lei · 6 ang.
- BUZZ TELECOM SRL · București Sector 51,1 mil lei · 5 ang.
- INFINITY COMPUTERS-COMMUNICATION GROUP SRL · București Sector 11,1 mil lei · 3 ang.
- B2B TELECOM SERVICES, SOLUTIONS & CONSULTING SRL · București Sector 61 mil lei · 3 ang.
- MOBILNET GROUP SRL · București Sector 61 mil lei · 2 ang.
- AVANGARDE CONSTRUCT SRL · București Sector 4998 mii lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6110 – Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
- 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre AMTEL COMMUNICATION SRL
Care este CUI-ul firmei AMTEL COMMUNICATION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMTEL COMMUNICATION SRL este 36818770, iar codul de TVA este RO36818770. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/16102/2016, iar codul EUID este ROONRC.J40/16102/2016.
Unde are sediul AMTEL COMMUNICATION SRL?
Sediul social al firmei AMTEL COMMUNICATION SRL este în LUCREȚIU PĂTRĂȘCANU, bl. G-2, et. 9, ap. 260, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMTEL COMMUNICATION SRL?
Activitatea principală a firmei AMTEL COMMUNICATION SRL este „Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu”, cod CAEN 6110. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AMTEL COMMUNICATION SRL?
AMTEL COMMUNICATION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMTEL COMMUNICATION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 718). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AMTEL COMMUNICATION SRL?
În 2025, AMTEL COMMUNICATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 269 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMTEL COMMUNICATION SRL plătitoare de TVA?
Da. AMTEL COMMUNICATION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.