AMAPLAST SRL
Str. SUB CETATE, ap. 1, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 4,3 mil lei, profit net 180 mii lei, 5 angajați.
Despre AMAPLAST SRL
AMAPLAST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2009 cu numărul J12/663/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25314408, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,3 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 180 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,6 mil lei la 4,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25314408
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/663/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 martie 2009
- EUID
- ROONRC.J12/663/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 24.03.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,3 mil lei
- Profit net
- 180 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 707 mii lei
- Datorii
- 501 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 4,2%
- Cifră / angajat
- 861 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,6 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 4,2 mil | 4,6 mil | 4,3 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 4,2 mil | 4,6 mil | 4,3 mil |
| Cheltuieli totale | 2,3 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 4,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 291 mii | 68 mii | 147 mii | 254 mii | 238 mii | 481 mii | 532 mii | 369 mii | 401 mii | 237 mii |
| Profit / pierdere netă | 244 mii | 54 mii | 118 mii | 223 mii | 207 mii | 449 mii | 491 mii | 329 mii | 330 mii | 180 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 4 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 143 mii | 227 mii | 197 mii | 159 mii | 121 mii | 174 mii | 151 mii | 335 mii | 262 mii | 363 mii |
| Active circulante | 546 mii | 579 mii | 603 mii | 754 mii | 538 mii | 858 mii | 832 mii | 847 mii | 907 mii | 900 mii |
| din care stocuri | 253 mii | 185 mii | 213 mii | 127 mii | 148 mii | 270 mii | 367 mii | 352 mii | 353 mii | 314 mii |
| creanțe | 245 mii | 213 mii | 316 mii | 559 mii | 237 mii | 434 mii | 343 mii | 318 mii | 372 mii | 426 mii |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 181 mii | 74 mii | 68 mii | 153 mii | 155 mii | 121 mii | 177 mii | 182 mii | 160 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.228 | 241 | 155 | — | 44 | — | — | — | 1.200 | 2.451 |
| Datorii | 239 mii | 303 mii | 179 mii | 177 mii | 137 mii | 61 mii | 220 mii | 242 mii | 152 mii | 501 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | 55 mii | 50 mii | 57 mii |
| Capitaluri proprii | 451 mii | 503 mii | 621 mii | 737 mii | 523 mii | 971 mii | 763 mii | 885 mii | 968 mii | 707 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 142 în județul Cluj și locul 233 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul Cluj
- MESIADA PRODCOM SRL · Gilău5,6 mil lei · 13 ang.
- STONE OUTLET S.R.L. · Sânnicoara (com. Apahida)4,8 mil lei · 10 ang.
- RIVER TRADE & SERVICES SRL · Cluj-Napoca4,4 mil lei · 12 ang.
- GREEKROM SRL · Cluj-Napoca4,2 mil lei · 3 ang.
- ALCANI CONSTRUCT IMPEX SRL · Gherla4,2 mil lei · 4 ang.
- DCM SERV SRL · Sub Coastă (com. Apahida)3,7 mil lei · 4 ang.
- GALERIA QUADRO SRL · Cluj-Napoca3,4 mil lei · 5 ang.
- GHERSA COMERT SRL · Gherla3,1 mil lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre AMAPLAST SRL
Care este CUI-ul firmei AMAPLAST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMAPLAST SRL este 25314408, iar codul de TVA este RO25314408. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/663/2009, iar codul EUID este ROONRC.J12/663/2009.
Unde are sediul AMAPLAST SRL?
Sediul social al firmei AMAPLAST SRL este în Str. SUB CETATE, ap. 1, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMAPLAST SRL?
Activitatea principală a firmei AMAPLAST SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AMAPLAST SRL?
AMAPLAST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMAPLAST SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AMAPLAST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Florești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AMAPLAST SRL?
În 2025, AMAPLAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,3 mil lei și un profit net de 180 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMAPLAST SRL plătitoare de TVA?
Da. AMAPLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.