AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.
Subcetate, et. 2, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 293 mii lei, profit net 13 mii lei, 2 angajați.
Despre AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.
AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2019 cu numărul J6/1187/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 40220897, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 293 mii lei (-79% față de 2024), un profit net de 13 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 156 mii lei la 293 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 decembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40220897
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/1187/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 2019
- EUID
- ROONRC.J6/1187/2019
- Cod poștal
- 420132
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 12.12.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 293 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 392 mii lei
- Datorii
- 249 mii lei
- Active totale
- 641 mii lei
- Marjă netă
- 4,4%
- Cifră / angajat
- 146 mii lei
-79% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 79% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 251 mii | 156 mii | 474 mii | 251 mii | 1,4 mil | 293 mii |
| Venituri totale | 109 mii | 259 mii | 245 mii | 413 mii | 284 mii | 1,4 mil | 314 mii |
| Cheltuieli totale | 100 mii | 252 mii | 236 mii | 363 mii | 268 mii | 990 mii | 299 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.913 | 6.560 | 8.847 | 50 mii | 16 mii | 416 mii | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | 9.913 | 4.049 | 7.283 | 45 mii | 14 mii | 379 mii | 13 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 180 mii | 149 mii | 117 mii | 156 mii | 108 mii | 130 mii | 75 mii |
| Active circulante | 90 mii | 157 mii | 158 mii | 347 mii | 305 mii | 759 mii | 547 mii |
| din care stocuri | 90 mii | 66 mii | 123 mii | 139 mii | 147 mii | 150 mii | 79 mii |
| creanțe | 0 | 91 mii | 31 mii | 190 mii | 156 mii | 583 mii | 466 mii |
| casa și conturi la bănci | 412 | 482 | 3.833 | 18 mii | 1.997 | 26 mii | 2.075 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 1.082 | 1.261 | 566 | 1.510 | 20 mii | 19 mii |
| Datorii | 80 mii | 144 mii | 138 mii | 353 mii | 281 mii | 509 mii | 249 mii |
| Venituri în avans | 180 mii | 149 mii | 117 mii | 85 mii | 53 mii | 21 mii | 0 |
| Capitaluri proprii | 10 mii | 14 mii | 21 mii | 66 mii | 81 mii | 379 mii | 392 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 177 din 439 în județul Bistrița-Năsăud și locul 6.766 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- ALEX & IOANA CONSTRUCT SRL · Sângeorz-Băi298 mii lei · 3 ang.
- MOLDOSAMCON S.R.L. · Spermezeu296 mii lei · 1 ang.
- VI SPECIAL INVESTISSEMENT S.R.L. · Sângeorz-Băi295 mii lei · 0 ang.
- AXIAL CONSTRUCT SRL · Bistrița295 mii lei · 4 ang.
- AVRAM PROCONSTRUCT TOTAL S.R.L. · Sângeorz-Băi294 mii lei · 2 ang.
- MAKE CONSTRUCT S.R.L. · Sigmir (mun. Bistrița)294 mii lei · 5 ang.
- NTY.DINAMIC CONSTRUCT S.R.L. · Nimigea De Jos (com. Nimigea)290 mii lei · 2 ang.
- ONYON FACTORY S.R.L. · Rebra288 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. este 40220897, iar codul de TVA este RO40220897. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/1187/2019, iar codul EUID este ROONRC.J6/1187/2019.
Unde are sediul AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. este în Subcetate, et. 2, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 420132, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.?
AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bistrița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AMALFI START CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 293 mii lei și un profit net de 13 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. AMALFI START CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 12 decembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.