AMABIL 2008 SRL
Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu
În 2024: cifra de afaceri 150 mii lei, profit net 2.646 lei, 1 angajați.
Despre AMABIL 2008 SRL
AMABIL 2008 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2008 cu numărul J52/401/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23852451, cu sediul în Găiseni, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 150 mii lei (-16% față de 2023), un profit net de 2.646 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 234 mii lei la 150 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23852451
- Nr. Registrul Comerțului
- J52/401/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J52/401/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 16.05.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 150 mii lei
- Profit net
- 2.646 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 58 mii lei
- Datorii
- 79 mii lei
- Active totale
- 138 mii lei
- Marjă netă
- 1,8%
- Cifră / angajat
- 150 mii lei
-16% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 222 mii | 163 mii | 219 mii | 234 mii | 410 mii | 332 mii | 179 mii | 150 mii |
| Venituri totale | 222 mii | 197 mii | 219 mii | 234 mii | 410 mii | 335 mii | 179 mii | 150 mii |
| Cheltuieli totale | 131 mii | 122 mii | 186 mii | 221 mii | 378 mii | 395 mii | 194 mii | 146 mii |
| Profit / pierdere brută | 92 mii | 75 mii | 33 mii | 12 mii | 32 mii | -59 mii | -16 mii | 4.116 |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 73 mii | 31 mii | 9.994 | 28 mii | -62 mii | -18 mii | 2.646 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 152 mii | 152 mii | 152 mii | 152 mii | 152 mii | 81 mii | 79 mii | 77 mii |
| Active circulante | 57 mii | 14 mii | 30 mii | 32 mii | 19 mii | 30 mii | 43 mii | 61 mii |
| din care stocuri | 1.394 | — | — | 3.076 | 4.619 | — | 24 mii | 36 mii |
| creanțe | 17 mii | 7.358 | 12 mii | 8.706 | 7.189 | 7.604 | 12 mii | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 6.424 | 19 mii | 21 mii | 6.741 | 22 mii | 6.113 | 13 mii |
| Datorii | 279 mii | 163 mii | 149 mii | 141 mii | 99 mii | 37 mii | 66 mii | 79 mii |
| Capitaluri proprii | -70 mii | 2.715 | 34 mii | 44 mii | 72 mii | 73 mii | 56 mii | 58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 571 din 747 în județul Giurgiu și locul 26.724 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Giurgiu
- ANDRU INTER TRANS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Joița154 mii lei · 3 ang.
- MARISIL TRANSPORT SRL · Sadina (com. Roata De Jos)153 mii lei · 1 ang.
- SPN BEAUTY COFFE S.R.L. · Giurgiu152 mii lei · 1 ang.
- TIBE ȘI OVI TRANS S.R.L. · Joița152 mii lei · 2 ang.
- ISAC MIXT SRL · Mihăilești148 mii lei · 1 ang.
- MARCHI MOTIVE S.R.L. · Buturugeni147 mii lei · 1 ang.
- NASTY COM IMPEX 97 SRL · Poenari (com. Ulmi)146 mii lei · 0 ang.
- RELUX TRANS 2008 SRL · Bolintin-Vale146 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre AMABIL 2008 SRL
Care este CUI-ul firmei AMABIL 2008 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AMABIL 2008 SRL este 23852451, iar codul de TVA este RO23852451. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/401/2008, iar codul EUID este ROONRC.J52/401/2008.
Unde are sediul AMABIL 2008 SRL?
Sediul social al firmei AMABIL 2008 SRL este în Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AMABIL 2008 SRL?
Activitatea principală a firmei AMABIL 2008 SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată AMABIL 2008 SRL?
AMABIL 2008 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AMABIL 2008 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 704). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AMABIL 2008 SRL?
În 2024, AMABIL 2008 SRL a raportat o cifră de afaceri de 150 mii lei și un profit net de 2.646 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AMABIL 2008 SRL plătitoare de TVA?
Da. AMABIL 2008 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.