ALRRO 2008 SRL
Str. GHEORGHE ASACHI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 6,7 mil lei, profit net 77 mii lei, 9 angajați.
Despre ALRRO 2008 SRL
ALRRO 2008 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2008 cu numărul J2008000548326 și codul unic de înregistrare (CUI) 23588440, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor” (cod CAEN 4687). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,7 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 77 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,7 mil lei la 6,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 23588440
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000548326
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 martie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000548326
- Cod poștal
- 550035
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 28.03.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,7 mil lei
- Profit net
- 77 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 2,9 mil lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 740 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,7 mil | 4,2 mil | 6,5 mil | 5,7 mil | 5,7 mil | 8,8 mil | 7,6 mil | 7,3 mil | 6,7 mil |
| Venituri totale | 2,7 mil | 4,2 mil | 6,6 mil | 5,8 mil | 6,1 mil | 8,9 mil | 7,6 mil | 7,3 mil | 6,7 mil |
| Cheltuieli totale | 2,7 mil | 4 mil | 6,5 mil | 5,7 mil | 5,9 mil | 8,7 mil | 7,5 mil | 7,2 mil | 6,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 152 mii | 118 mii | 49 mii | 203 mii | 189 mii | 134 mii | 116 mii | 90 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 128 mii | 81 mii | 35 mii | 179 mii | 162 mii | 117 mii | 93 mii | 77 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 6 | 7 | 8 | 10 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 24 mii | 180 mii | 524 mii | 645 mii | 731 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 928 mii | 663 mii | 816 mii | 790 mii | 890 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 218 mii | 294 mii | 304 mii | 220 mii | 280 mii | 478 mii | 452 mii | 891 mii | 1,2 mil |
| creanțe | 666 mii | 234 mii | 305 mii | 450 mii | 504 mii | 538 mii | 673 mii | 535 mii | 313 mii |
| casa și conturi la bănci | 44 mii | 135 mii | 207 mii | 120 mii | 106 mii | 108 mii | 104 mii | 24 mii | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | 54 mii | 90 mii | — | — | — | 120 mii | 126 mii | 139 mii | 48 mii |
| Datorii | 605 mii | 405 mii | 730 mii | 790 mii | 797 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1 mil |
| Capitaluri proprii | 401 mii | 529 mii | 610 mii | 645 mii | 824 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 10 în județul Sibiu și locul 59 din 376 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4687 – Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor.
Firme similare din județul Sibiu
- MVP LOGISTIC S.R.L. · Șelimbăr1,9 mil lei · 3 ang.
- REMAT AGNITA S.R.L. · Agnita288 mii lei · 1 ang.
- INTRA MUROS S.R.L. · Sibiu202 mii lei · 0 ang.
- YIY MOTORS PARTS S.R.L. · Șelimbăr183 mii lei · 1 ang.
- DAF IMPEX METAL SRL · Sibiu144 mii lei · 0 ang.
- ECOLOGIC PRO MANAGEMENT S.R.L. · Sibiu85 mii lei · 0 ang.
- EURO CHESLER SRL · Mediaș36 mii lei · 1 ang.
- REMETAL SIB S.R.L. · Sibiu2.000 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12394/306/201518.08.2023
acţiune în constatare
Curtea de Apel Albaiulia · Recurs · Civil · calitate: Intimat Intervenient în nume propriu
- 12394/306/201522.12.2022
acţiune în constatare
Tribunalul Sibiu · Apel · Civil · calitate: Intervenient în numele altei persoane Intervenient în nume propriu
- 12987/306/202124.12.2021
plângere contravenţională PV SERIE SB NR. 088112/03.11.2021
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4687 – Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
Întrebări frecvente despre ALRRO 2008 SRL
Care este CUI-ul firmei ALRRO 2008 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALRRO 2008 SRL este 23588440, iar codul de TVA este RO23588440. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000548326, iar codul EUID este ROONRC.J2008000548326.
Unde are sediul ALRRO 2008 SRL?
Sediul social al firmei ALRRO 2008 SRL este în Str. GHEORGHE ASACHI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550035, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALRRO 2008 SRL?
Activitatea principală a firmei ALRRO 2008 SRL este „Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor”, cod CAEN 4687. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALRRO 2008 SRL?
ALRRO 2008 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALRRO 2008 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 349). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALRRO 2008 SRL?
În 2025, ALRRO 2008 SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,7 mil lei și un profit net de 77 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALRRO 2008 SRL plătitoare de TVA?
Da. ALRRO 2008 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.