ALPI REAL SRL
Str. DR. VICTOR BABEȘ, et. 8, ap. 33, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 844 mii lei, profit net 271 mii lei, 4 angajați.
Despre ALPI REAL SRL
ALPI REAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2009 cu numărul J24/869/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 26043471, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Fabricarea produselor din beton pentru construcții” (cod CAEN 2361). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 844 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 271 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 644 mii lei la 844 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 octombrie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 26043471
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/869/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 septembrie 2009
- EUID
- ROONRC.J24/869/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 06.10.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 844 mii lei
- Profit net
- 271 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 773 mii lei
- Datorii
- 246 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 32,2%
- Cifră / angajat
- 211 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 209 mii | 36 mii | 589 mii | 218 mii | 553 mii | 644 mii | 529 mii | 915 mii | 762 mii | 844 mii |
| Venituri totale | 211 mii | 37 mii | 590 mii | 248 mii | 580 mii | 634 mii | 529 mii | 919 mii | 764 mii | 852 mii |
| Cheltuieli totale | 163 mii | 95 mii | 370 mii | 364 mii | 548 mii | 551 mii | 470 mii | 489 mii | 555 mii | 562 mii |
| Profit / pierdere brută | 48 mii | -58 mii | 220 mii | -116 mii | 33 mii | 84 mii | 59 mii | 430 mii | 209 mii | 290 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | -59 mii | 214 mii | -118 mii | 27 mii | 77 mii | 54 mii | 421 mii | 189 mii | 271 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 3 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 4.892 | 4.892 | 13 mii | 35 mii | 25 mii | 15 mii | 274 mii | 331 mii | 391 mii | 333 mii |
| Active circulante | 303 mii | 167 mii | 395 mii | 428 mii | 419 mii | 437 mii | 405 mii | 427 mii | 452 mii | 686 mii |
| din care stocuri | 2.182 | 17 mii | 470 | 165 mii | 152 mii | 133 mii | 126 mii | 113 mii | 77 mii | 167 mii |
| creanțe | 275 mii | 146 mii | 249 mii | 255 mii | 238 mii | 257 mii | 274 mii | 290 mii | 348 mii | 491 mii |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 3.806 | 145 mii | 7.792 | 29 mii | 47 mii | 5.497 | 24 mii | 27 mii | 28 mii |
| Datorii | 588 mii | 510 mii | 533 mii | 706 mii | 659 mii | 591 mii | 764 mii | 422 mii | 317 mii | 246 mii |
| Capitaluri proprii | -280 mii | -338 mii | -125 mii | -243 mii | -215 mii | -138 mii | -84 mii | 336 mii | 526 mii | 773 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 14 în județul Maramureș și locul 177 din 710 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții.
Firme similare din județul Maramureș
- LABORATOR GEOTEST S.R.L. · Cicârlău751 mii lei · 5 ang.
- ANT - NOBY CONSTRUCT S.R.L. · Groși296 mii lei · 1 ang.
- BETOMES CDC S.R.L. · Mireșu Mare258 mii lei · 1 ang.
- TUBI BET S.G. S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)253 mii lei · 1 ang.
- BOVICT MAX ELEMENTS SRL · Ungureni (com. Cupșeni)182 mii lei · 2 ang.
- CHIOAR BETON S.R.L. · Remetea Chioarului72 mii lei · 0 ang.
- AM FORT CONCRETE S.R.L. · Pribilești (com. Satulung)60 mii lei · 1 ang.
- SOLUM CONSTRUCT S.R.L. · Fărcașa38 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2234/100/202605.08.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Maramures · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 10578/182/202629.06.2026
validare poprire
Judecătoria Baiamare · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 17441/182/202504.12.2025
validare poprire
Judecătoria Baiamare · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Întrebări frecvente despre ALPI REAL SRL
Care este CUI-ul firmei ALPI REAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALPI REAL SRL este 26043471, iar codul de TVA este RO26043471. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/869/2009, iar codul EUID este ROONRC.J24/869/2009.
Unde are sediul ALPI REAL SRL?
Sediul social al firmei ALPI REAL SRL este în Str. DR. VICTOR BABEȘ, et. 8, ap. 33, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALPI REAL SRL?
Activitatea principală a firmei ALPI REAL SRL este „Fabricarea produselor din beton pentru construcții”, cod CAEN 2361. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALPI REAL SRL?
ALPI REAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALPI REAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 237). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALPI REAL SRL?
În 2025, ALPI REAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 844 mii lei și un profit net de 271 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALPI REAL SRL plătitoare de TVA?
Da. ALPI REAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 octombrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.