ALPHA MURES SRL
Independenței, Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad
În 2025: cifra de afaceri 172 mii lei, pierdere netă 81 mii lei, 3 angajați.
Despre ALPHA MURES SRL
ALPHA MURES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 1992 cu numărul J1992000701025 și codul unic de înregistrare (CUI) 1729866, cu sediul în Semlac, județul Arad. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit” (cod CAEN 4752). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 172 mii lei (+24% față de 2024), o pierdere netă de 81 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 178 mii lei la 172 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2004.
Date de identificare
- CUI
- 1729866
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000701025
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 martie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000701025
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.05.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 172 mii lei
- Pierdere netă
- 81 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -1 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 192 mii lei
- Marjă netă
- -47,3%
- Cifră / angajat
- 57 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (642%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 267 mii | 185 mii | 165 mii | 203 mii | 170 mii | 178 mii | 145 mii | 134 mii | 138 mii | 172 mii |
| Venituri totale | 267 mii | 185 mii | 165 mii | 203 mii | 170 mii | 178 mii | 145 mii | 134 mii | 138 mii | 173 mii |
| Cheltuieli totale | 305 mii | 251 mii | 236 mii | 277 mii | 260 mii | 271 mii | 215 mii | 205 mii | 198 mii | 253 mii |
| Profit / pierdere brută | -38 mii | -66 mii | -71 mii | -74 mii | -90 mii | -93 mii | -71 mii | -71 mii | -60 mii | -80 mii |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -67 mii | -73 mii | -76 mii | -92 mii | -94 mii | -72 mii | -73 mii | -61 mii | -81 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | — | 3 |
| Active circulante | 184 mii | 190 mii | 210 mii | 198 mii | 184 mii | 149 mii | 157 mii | 216 mii | 212 mii | 192 mii |
| din care stocuri | 177 mii | 182 mii | 197 mii | 191 mii | 164 mii | 140 mii | 144 mii | 177 mii | 168 mii | 131 mii |
| creanțe | 64 | 598 | 2.654 | 1.979 | 1.148 | 280 | 439 | 967 | 25 mii | 41 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.819 | 7.754 | 11 mii | 4.746 | 19 mii | 9.427 | 13 mii | 38 mii | 19 mii | 21 mii |
| Datorii | 535 mii | 609 mii | 702 mii | 766 mii | 845 mii | 904 mii | 984 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri în avans | 980 | 980 | 980 | 980 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -353 mii | -420 mii | -493 mii | -569 mii | -661 mii | -755 mii | -827 mii | -900 mii | -961 mii | -1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 67 din 76 în județul Arad și locul 2.259 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit.
Firme similare din județul Arad
- F & I BUILDS S.R.L. · Sat Nădab, Oraș Chișineu-Criș223 mii lei · 1 ang.
- RGA TERMOPANE ARAD S.R.L. · Arad223 mii lei · 0 ang.
- DACAR PRODSERV SRL · Pilu203 mii lei · 1 ang.
- TEHNIC STORE S.R.L. · Arad201 mii lei · 1 ang.
- MONOGA AGROTUR SRL · Arad151 mii lei · 0 ang.
- MARIOVI CONS S.R.L. · Arad130 mii lei · 1 ang.
- NUANTA PERFECTA SRL · Arad129 mii lei · 1 ang.
- DRAG-DO S.R.L. · Curtici119 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Întrebări frecvente despre ALPHA MURES SRL
Care este CUI-ul firmei ALPHA MURES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALPHA MURES SRL este 1729866, iar codul de TVA este RO1729866. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000701025, iar codul EUID este ROONRC.J1992000701025.
Unde are sediul ALPHA MURES SRL?
Sediul social al firmei ALPHA MURES SRL este în Independenței, Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad, județul Arad, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALPHA MURES SRL?
Activitatea principală a firmei ALPHA MURES SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALPHA MURES SRL?
ALPHA MURES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALPHA MURES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 764). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALPHA MURES SRL?
În 2025, ALPHA MURES SRL a raportat o cifră de afaceri de 172 mii lei și o pierdere netă de 81 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALPHA MURES SRL plătitoare de TVA?
Da. ALPHA MURES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Semlac
- Firme cu CAEN 4752 din județul Arad
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- Top firme din județul Arad
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Arad
- Compară ALPHA MURES SRL cu alte firme