ALOGEN SRL
Str. PICTOR AMAN, bl. 94D, sc. A, et. 5, ap. 18, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, pierdere netă 298 mii lei, 7 angajați.
Despre ALOGEN SRL
ALOGEN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2001 cu numărul J04/315/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 13894778, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-18% față de 2024), o pierdere netă de 298 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,7 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13894778
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/315/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 mai 2001
- EUID
- ROONRC.J04/315/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.06.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Pierdere netă
- 298 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,8 mil lei
- Marjă netă
- -19,8%
- Cifră / angajat
- 215 mii lei
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 832 mii | 524 mii | 709 mii | 1 mil | 1,6 mil | 2,7 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 1,8 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 929 mii | 781 mii | 785 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 685 mii | 506 mii | 482 mii | 630 mii | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 244 mii | 275 mii | 302 mii | 484 mii | 564 mii | 779 mii | 777 mii | 444 mii | -989 mii | -298 mii |
| Profit / pierdere netă | 197 mii | 265 mii | 295 mii | 474 mii | 547 mii | 752 mii | 744 mii | 412 mii | -994 mii | -298 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 1 | 2 | 2 | 9 | 14 | 14 | 12 | 9 | 7 |
| Active imobilizate | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 102 mii | 65 mii | 88 mii | 343 mii | 1,2 mil | 916 mii | 1 mil | 769 mii | 393 mii | 251 mii |
| din care stocuri | 43 mii | 7.541 | 36 mii | 62 mii | 144 mii | 122 mii | 137 mii | 217 mii | 167 mii | 78 mii |
| creanțe | 53 mii | 53 mii | 40 mii | 66 mii | 481 mii | 45 mii | 539 mii | 475 mii | 167 mii | 118 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.449 | 4.587 | 12 mii | 214 mii | 570 mii | 749 mii | 344 mii | 76 mii | 59 mii | 56 mii |
| Datorii | 1,1 mil | 844 mii | 511 mii | 230 mii | 841 mii | 811 mii | 721 mii | 1 mil | 1,9 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,2 mil | 1,7 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 56 din 223 în județul Bacău și locul 3.156 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Bacău
- SOLIST INDEPENDENT S.R.L. · Bacău1,6 mil lei · 5 ang.
- WINDSOR PORT SRL · Bacău1,6 mil lei · 9 ang.
- LECORA SRL · Bacău1,6 mil lei · 9 ang.
- EL REFUGIO S.R.L. · Gârleni1,5 mil lei · 10 ang.
- EDONIA FOOD S.R.L. · Bacău1,4 mil lei · 8 ang.
- SANINS SRL · Bacău1,4 mil lei · 13 ang.
- BEER HOUSE PMA SRL · Bacău1,4 mil lei · 8 ang.
- SNOBBISH VAN S.R.L. · Bacău1,4 mil lei · 10 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre ALOGEN SRL
Care este CUI-ul firmei ALOGEN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALOGEN SRL este 13894778, iar codul de TVA este RO13894778. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/315/2001, iar codul EUID este ROONRC.J04/315/2001.
Unde are sediul ALOGEN SRL?
Sediul social al firmei ALOGEN SRL este în Str. PICTOR AMAN, bl. 94D, sc. A, et. 5, ap. 18, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALOGEN SRL?
Activitatea principală a firmei ALOGEN SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALOGEN SRL?
ALOGEN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALOGEN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 438). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALOGEN SRL?
În 2025, ALOGEN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și o pierdere netă de 298 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALOGEN SRL plătitoare de TVA?
Da. ALOGEN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.