Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA32 ani pe piață

ALNIZE SRL

CUI 6009920J1994001475240

MĂRĂȘEȘTI, Municipiul Baia Mare, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 7,7 mil lei, profit net 1,7 mil lei, 20 angajați.

Despre ALNIZE SRL

ALNIZE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1994 cu numărul J1994001475240 și codul unic de înregistrare (CUI) 6009920, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,7 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 1,7 mil lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5 mil lei la 7,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 1994.

Date de identificare

CUI
6009920
Nr. Registrul Comerțului
J1994001475240
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 iulie 1994
EUID
ROONRC.J1994001475240
Cod poștal
430382

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 04.08.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
7,7 mil lei

+3% față de 2024

Profit net
1,7 mil lei
Angajați (medie)
20
Capitaluri proprii
4,4 mil lei
Datorii
530 mii lei
Active totale
5 mil lei
Marjă netă
22,3%
Cifră / angajat
383 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 1.442.755 lei; profit net 119.218 lei20162017: cifra de afaceri 1.945.432 lei; profit net 484.316 lei20172018: cifra de afaceri 2.775.892 lei; profit net 670.194 lei20182019: cifra de afaceri 3.326.173 lei; profit net 1.009.043 lei20192020: cifra de afaceri 4.730.312 lei; profit net 1.783.740 lei20202021: cifra de afaceri 5.029.651 lei; profit net 1.495.772 lei20212022: cifra de afaceri 5.656.758 lei; profit net 690.826 lei20222023: cifra de afaceri 5.949.206 lei; profit net 1.062.969 lei20232024: cifra de afaceri 7.437.528 lei; profit net 1.838.908 lei20242025: cifra de afaceri 7.667.196 lei; profit net 1.713.197 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,4 mil1,9 mil2,8 mil3,3 mil4,7 mil5 mil5,7 mil5,9 mil7,4 mil7,7 mil
Venituri totale1,5 mil2 mil2,8 mil3,4 mil4,9 mil5,1 mil5,7 mil6 mil7,5 mil7,8 mil
Cheltuieli totale1,3 mil1,5 mil2,1 mil2,3 mil3,1 mil3,5 mil4,9 mil4,8 mil5,4 mil5,8 mil
Profit / pierdere brută142 mii508 mii698 mii1 mil1,8 mil1,6 mil805 mii1,2 mil2,1 mil2 mil
Profit / pierdere netă119 mii484 mii670 mii1 mil1,8 mil1,5 mil691 mii1,1 mil1,8 mil1,7 mil
Număr mediu de angajați14141616182522192020
Active imobilizate101 mii84 mii76 mii464 mii425 mii456 mii415 mii561 mii548 mii1,4 mil
Active circulante592 mii1,2 mil2 mil2,5 mil3,5 mil3,3 mil2,8 mil3,7 mil3,7 mil3,6 mil
din care stocuri187 mii239 mii161 mii254 mii593 mii968 mii1,3 mil895 mii674 mii681 mii
creanțe311 mii453 mii460 mii591 mii612 mii688 mii863 mii1,3 mil1,4 mil1,5 mil
casa și conturi la bănci93 mii73 mii350 mii204 mii2,3 mil1,6 mil703 mii1,5 mil1,7 mil1,4 mil
Datorii172 mii201 mii258 mii186 mii383 mii434 mii504 mii456 mii645 mii530 mii
Capitaluri proprii521 mii1,1 mil1,8 mil2,8 mil3,6 mil3,3 mil2,7 mil3,8 mil3,6 mil4,4 mil
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 178 în județul Maramureș și locul 259 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.

Firme similare din județul Maramureș

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 11228/182/202512.08.2025

    validare poprire

    Judecătoria Baiamare · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre ALNIZE SRL

Care este CUI-ul firmei ALNIZE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALNIZE SRL este 6009920, iar codul de TVA este RO6009920. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001475240, iar codul EUID este ROONRC.J1994001475240.

Unde are sediul ALNIZE SRL?

Sediul social al firmei ALNIZE SRL este în MĂRĂȘEȘTI, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 430382, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ALNIZE SRL?

Activitatea principală a firmei ALNIZE SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ALNIZE SRL?

ALNIZE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ALNIZE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 434). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ALNIZE SRL?

În 2025, ALNIZE SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,7 mil lei și un profit net de 1,7 mil lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ALNIZE SRL plătitoare de TVA?

Da. ALNIZE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 august 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează