ALMAG TOPSPEED SRL
Sat Suseni, Comuna Bogați, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 3 mil lei, profit net 259 mii lei, 10 angajați.
Despre ALMAG TOPSPEED SRL
ALMAG TOPSPEED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 aprilie 2012 cu numărul J2012000549030 și codul unic de înregistrare (CUI) 30112944, cu sediul în Suseni (com. Bogați), județul Argeș. Activitatea principală este „Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)” (cod CAEN 0150). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3 mil lei (+20% față de 2024), un profit net de 259 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 30112944
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000549030
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 aprilie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000549030
- Cod poștal
- 117128
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 22.09.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3 mil lei
- Profit net
- 259 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 260 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 8,5%
- Cifră / angajat
- 304 mii lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 457 mii | 500 mii | 589 mii | 540 mii | 717 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3 mil |
| Venituri totale | 510 mii | 565 mii | 760 mii | 669 mii | 996 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli totale | 485 mii | 712 mii | 799 mii | 698 mii | 716 mii | 1 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 25 mii | -147 mii | -40 mii | -29 mii | 280 mii | 187 mii | 291 mii | 378 mii | 226 mii | 309 mii |
| Profit / pierdere netă | 21 mii | -151 mii | -46 mii | -34 mii | 272 mii | 179 mii | 282 mii | 362 mii | 193 mii | 259 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 7 | 5 | 5 | 4 | 8 | 7 | 10 | 8 | 10 |
| Active imobilizate | 3.144 | 56 mii | 45 mii | 98 mii | 75 mii | 61 mii | 233 mii | 539 mii | 605 mii | 534 mii |
| Active circulante | 294 mii | 383 mii | 380 mii | 418 mii | 322 mii | 450 mii | 649 mii | 587 mii | 756 mii | 869 mii |
| din care stocuri | 43 mii | 89 mii | 97 mii | 135 mii | 52 mii | 25 mii | 64 mii | 16 mii | 134 mii | 252 mii |
| creanțe | 138 mii | 229 mii | 213 mii | 256 mii | 250 mii | 285 mii | 308 mii | 528 mii | 583 mii | 592 mii |
| casa și conturi la bănci | 113 mii | 65 mii | 70 mii | 27 mii | 20 mii | 140 mii | 277 mii | 43 mii | 38 mii | 26 mii |
| Datorii | 308 mii | 601 mii | 632 mii | 758 mii | 366 mii | 302 mii | 561 mii | 596 mii | 997 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | -10 mii | -162 mii | -208 mii | -242 mii | 31 mii | 209 mii | 321 mii | 531 mii | 363 mii | 260 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 15 în județul Argeș și locul 171 din 1.057 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0150 – Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor).
Firme similare din județul Argeș
- PRODLACT ECOLOGIC HÎRSEȘTI SRL · Martalogi (com. Hârsești)4,7 mil lei · 5 ang.
- FERMA ANGUS DE ROMANAȚI S.R.L. · Pitești2 mil lei · 5 ang.
- I.M.O. SRL · Costești1,3 mil lei · 3 ang.
- FERMA MUSCELEANĂ LIȚOI SRL · Bădeni (com. Stoenești)1,1 mil lei · 5 ang.
- DUAL-COM L.C. SRL · Pitești826 mii lei · 2 ang.
- AGROFARM NATURAL TEIU SRL · Ștefănești605 mii lei · 0 ang.
- AGROSUIN SLOBOZIA S.R.L. · Slobozia556 mii lei · 1 ang.
- N & G AGRICOLA IND INVEST SRL · Câmpulung366 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0150 – Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Întrebări frecvente despre ALMAG TOPSPEED SRL
Care este CUI-ul firmei ALMAG TOPSPEED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALMAG TOPSPEED SRL este 30112944, iar codul de TVA este RO30112944. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000549030, iar codul EUID este ROONRC.J2012000549030.
Unde are sediul ALMAG TOPSPEED SRL?
Sediul social al firmei ALMAG TOPSPEED SRL este în Sat Suseni, Comuna Bogați, Argeș, Suseni (com. Bogați), județul Argeș, cod poștal 117128, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALMAG TOPSPEED SRL?
Activitatea principală a firmei ALMAG TOPSPEED SRL este „Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)”, cod CAEN 0150. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALMAG TOPSPEED SRL?
ALMAG TOPSPEED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALMAG TOPSPEED SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALMAG TOPSPEED SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Suseni (com. Bogați) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALMAG TOPSPEED SRL?
În 2025, ALMAG TOPSPEED SRL a raportat o cifră de afaceri de 3 mil lei și un profit net de 259 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALMAG TOPSPEED SRL plătitoare de TVA?
Da. ALMAG TOPSPEED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.