Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL

CUI 25999662J13/2042/2009

MANGALIEI, Municipiul Constanța, Constanța

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 53,6 mil lei, profit net 132 mii lei, 28 angajați.

Despre ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL

ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2009 cu numărul J13/2042/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25999662, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)” (cod CAEN 4511). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 53,6 mil lei (+37% față de 2024), un profit net de 132 mii lei și 28 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 18,8 mil lei la 53,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2011.

Date de identificare

CUI
25999662
Nr. Registrul Comerțului
J13/2042/2009
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 septembrie 2009
EUID
ROONRC.J13/2042/2009
Cod poștal
900111

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
53,6 mil lei

+37% față de 2024

Profit net
132 mii lei
Angajați (medie)
28
Capitaluri proprii
1,8 mil lei
Datorii
34,9 mil lei
Active totale
36,7 mil lei
Marjă netă
0,2%
Cifră / angajat
1,9 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-20 mil020 mil40 mil60 mil2016: cifra de afaceri 17.082.394 lei; pierdere netă 727.324 lei20162017: cifra de afaceri 21.496.693 lei; profit net 658.212 lei20172018: cifra de afaceri 29.958.802 lei; profit net 173.500 lei20182019: cifra de afaceri 27.567.537 lei; profit net 40.306 lei20192020: cifra de afaceri 21.135.314 lei; profit net 74.670 lei20202021: cifra de afaceri 18.807.900 lei; profit net 116.894 lei20212022: cifra de afaceri 27.649.669 lei; profit net 246.226 lei20222023: cifra de afaceri 34.386.465 lei; profit net 471.992 lei20232024: cifra de afaceri 38.999.298 lei; profit net 216.871 lei20242025: cifra de afaceri 53.612.185 lei; profit net 132.422 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă17,1 mil21,5 mil30 mil27,6 mil21,1 mil18,8 mil27,6 mil34,4 mil39 mil53,6 mil
Venituri totale17,7 mil22,3 mil30,6 mil29 mil23,3 mil21,3 mil29,2 mil34,8 mil39,7 mil54 mil
Cheltuieli totale18,5 mil21,6 mil30,4 mil28,9 mil23,2 mil21,1 mil28,9 mil34,2 mil39,4 mil53,8 mil
Profit / pierdere brută-727 mii667 mii233 mii76 mii99 mii145 mii305 mii598 mii307 mii215 mii
Profit / pierdere netă-727 mii658 mii174 mii40 mii75 mii117 mii246 mii472 mii217 mii132 mii
Număr mediu de angajați16161517252730272728
Active imobilizate1,1 mil2,9 mil2,7 mil2,3 mil5,8 mil5,3 mil6,7 mil6,9 mil8,6 mil9 mil
Active circulante11,9 mil13,2 mil12,2 mil12,1 mil10,7 mil15 mil19,5 mil19,2 mil19,8 mil27,7 mil
din care stocuri5 mil9,3 mil10,2 mil10,9 mil5,5 mil9,1 mil14,4 mil15,1 mil14,4 mil20,8 mil
creanțe4 mil3,4 mil2 mil870 mii1,7 mil3,3 mil4,9 mil2,9 mil4,3 mil6,5 mil
casa și conturi la bănci2,9 mil415 mii-24 mii391 mii3,5 mil2,6 mil285 mii1,1 mil1,1 mil367 mii
Datorii13,3 mil15,7 mil14,3 mil13,9 mil15,8 mil19,5 mil25,2 mil24,6 mil26,7 mil34,9 mil
Capitaluri proprii-325 mii333 mii507 mii547 mii622 mii738 mii985 mii1,5 mil1,7 mil1,8 mil
din care capital subscris vărsat233 mii233 mii233 mii233 mii233 mii233 mii233 mii233 mii233 mii233 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 28 în județul Constanța și locul 15 din 1.545 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4511 – Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone).

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 7008/118/2021/a308.12.2025

    contestaţie alte cereri

    Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Contestator

  • 30780/212/202229.11.2024

    actiune în daune delictuale

    Tribunalul Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât

  • 7008/118/2021/a126.08.2024

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată CONTESTAŢIE LA TEBELUL DEFINITIV CONSOLIDAT AL CREANŢELOR – LEGEA 85/2014

    Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Apelant Creditor

  • 7008/118/2021/a108.04.2024

    contestaţie

    Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Contestator Creditor

  • 32555/299/2022/a109.01.2024

    reexaminare taxe de timbru

    Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 32555/299/202204.08.2023

    pretenţii

    Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 30780/212/202205.12.2022

    actiune in raspundere delictuala

    Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 28667/212/202209.11.2022

    rezoluţiune contract

    Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 32555/299/202223.06.2022

    cerere de valoare redusă 1086,27 LEI

    Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 7426/118/2019*01.01.2022

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Contestaţie - Ordonanţă preşedinţială - Legea 85/2006 - CERERE DE REPUNERE PE ROL

    Curtea de Apel Constanta · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Intervenient

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4511 – Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3512 Transportul energiei electrice
  • 3513 Distribuția energiei electrice
  • 3514 Comercializarea energiei electrice
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 5110 Transporturi aeriene de pasageri
  • 5121 Transporturi aeriene de marfă
  • 5610 Restaurante
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Întrebări frecvente despre ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL

Care este CUI-ul firmei ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL este 25999662, iar codul de TVA este RO25999662. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/2042/2009, iar codul EUID este ROONRC.J13/2042/2009.

Unde are sediul ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL?

Sediul social al firmei ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL este în MANGALIEI, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900111, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL?

Activitatea principală a firmei ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL este „Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)”, cod CAEN 4511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL?

ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2009, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 044). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL?

În 2025, ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 53,6 mil lei și un profit net de 132 mii lei, cu 28 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?

Da. ALLIANCE AUTO DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează