Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAînființată anul acesta

ALINARIA S.R.L.

CUI 52990695J2025091683000

Eduard Albert Bielz, Municipiul Sibiu, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 4.000 lei, profit net 570 lei, 1 angajați.

Despre ALINARIA S.R.L.

ALINARIA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2025 cu numărul J2025091683000 și codul unic de înregistrare (CUI) 52990695, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma este înființată de mai puțin de un an. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4.000 lei, un profit net de 570 lei și 1 angajat (număr mediu). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
52990695
Nr. Registrul Comerțului
J2025091683000
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 noiembrie 2025
EUID
ROONRC.J2025091683000
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4.000 lei
Profit net
570 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1.070 lei
Datorii
4.163 lei
Active totale
5.233 lei
Marjă netă
14,2%
Cifră / angajat
4.000 lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă4.000
Venituri totale4.000
Cheltuieli totale3.312
Profit / pierdere brută688
Profit / pierdere netă570
Număr mediu de angajați1
Active imobilizate733
Active circulante4.500
casa și conturi la bănci4.500
Datorii4.163
Capitaluri proprii1.070
din care capital subscris vărsat500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 338 din 344 în județul Sibiu și locul 5.568 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.

Firme similare din județul Sibiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

  • 1052 Fabricarea înghețatei
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre ALINARIA S.R.L.

Care este CUI-ul firmei ALINARIA S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALINARIA S.R.L. este 52990695. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025091683000, iar codul EUID este ROONRC.J2025091683000.

Unde are sediul ALINARIA S.R.L.?

Sediul social al firmei ALINARIA S.R.L. este în Eduard Albert Bielz, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ALINARIA S.R.L.?

Activitatea principală a firmei ALINARIA S.R.L. este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ALINARIA S.R.L.?

ALINARIA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2025.

Cum pot contacta firma ALINARIA S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0761 *** 597). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ALINARIA S.R.L.?

În 2025, ALINARIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.000 lei și un profit net de 570 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ALINARIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ALINARIA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează