ALFOREST CONSTRUCT SRL
Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 112 mii lei, pierdere netă 24 mii lei, 1 angajați.
Despre ALFOREST CONSTRUCT SRL
ALFOREST CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2011 cu numărul J12/2348/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29114100, cu sediul în Valea Ierii, județul Cluj. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 112 mii lei (-19% față de 2024), o pierdere netă de 24 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 276 mii lei la 112 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 noiembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 29114100
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2348/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 septembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J12/2348/2011
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 04.11.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 112 mii lei
- Pierdere netă
- 24 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 187 mii lei
- Datorii
- 355 mii lei
- Active totale
- 542 mii lei
- Marjă netă
- -21,2%
- Cifră / angajat
- 112 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 1,5 mil | 1 mil | 615 mii | 572 mii | 276 mii | 563 mii | 414 mii | 138 mii | 112 mii |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,6 mil | 1 mil | 664 mii | 581 mii | 276 mii | 563 mii | 414 mii | 143 mii | 145 mii |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 611 mii | 458 mii | 377 mii | 391 mii | 412 mii | 235 mii | 168 mii |
| Profit / pierdere brută | 158 mii | 565 mii | -376 mii | 53 mii | 124 mii | -101 mii | 172 mii | 1.720 | -92 mii | -22 mii |
| Profit / pierdere netă | 144 mii | 550 mii | -385 mii | 28 mii | 118 mii | -104 mii | 166 mii | -1.921 | -93 mii | -24 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 14 | 7 | 5 | 6 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 71 mii | 340 mii | 303 mii | 287 mii | 256 mii | 280 mii | 286 mii | 166 mii | 166 mii | 123 mii |
| Active circulante | 381 mii | 951 mii | 359 mii | 253 mii | 323 mii | 266 mii | 514 mii | 554 mii | 524 mii | 419 mii |
| din care stocuri | 174 mii | 674 mii | 54 mii | — | 5.875 | 14 mii | 101 mii | 49 mii | 129 mii | 54 mii |
| creanțe | 182 mii | 205 mii | 268 mii | 158 mii | 201 mii | 238 mii | 393 mii | 494 mii | 395 mii | 363 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 71 mii | 38 mii | 95 mii | 116 mii | 15 mii | 20 mii | 11 mii | 406 | 2.720 |
| Datorii | 427 mii | 739 mii | 562 mii | 411 mii | 331 mii | 403 mii | 490 mii | 415 mii | 479 mii | 355 mii |
| Capitaluri proprii | 24 mii | 552 mii | 100 mii | 129 mii | 247 mii | 143 mii | 309 mii | 304 mii | 211 mii | 187 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 52 din 77 în județul Cluj și locul 2.716 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Cluj
- BIG EXPLOATARE S.R.L. · Cluj-Napoca131 mii lei · 1 ang.
- PTR IONFOREST S.R.L. · Valea Drăganului (com. Poieni)127 mii lei · 1 ang.
- CORNEL CUC FOREST S.R.L. · Sălicea (com. Ciurila)127 mii lei · 2 ang.
- GRINDU VERDE S.R.L. · Călățele121 mii lei · 1 ang.
- HERCULES PRODIMPEX SRL · Valea Drăganului (com. Poieni)107 mii lei · 1 ang.
- 3 BRAZI DIN DEAL S.R.L. · Rogojel (com. Săcuieu)100 mii lei · 1 ang.
- CXT WOOD COMPANY S.R.L. · Aschileu Mare (com. Aschileu)98 mii lei · 2 ang.
- MANGAL TRANSILVANIA PIROLITIC SRL-D · Gilău98 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ALFOREST CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ALFOREST CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALFOREST CONSTRUCT SRL este 29114100, iar codul de TVA este RO29114100. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2348/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/2348/2011.
Unde are sediul ALFOREST CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ALFOREST CONSTRUCT SRL este în Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALFOREST CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ALFOREST CONSTRUCT SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALFOREST CONSTRUCT SRL?
ALFOREST CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALFOREST CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 618). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALFOREST CONSTRUCT SRL?
În 2025, ALFOREST CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 112 mii lei și o pierdere netă de 24 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALFOREST CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ALFOREST CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 noiembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.