ALFATRUST CERTIFICATION SA
VICTORIEI, bl. D1, et. 9, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 7,2 mil lei, profit net 1,3 mil lei, 15 angajați.
Despre ALFATRUST CERTIFICATION SA
ALFATRUST CERTIFICATION SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2004 cu numărul J2004008982401 și codul unic de înregistrare (CUI) 16477015, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației” (cod CAEN 6290). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,2 mil lei (+35% față de 2024), un profit net de 1,3 mil lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,3 mil lei la 7,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 16477015
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004008982401
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 02 iunie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004008982401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 18.09.2020
reactivat 20.12.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,2 mil lei
- Profit net
- 1,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 873 mii lei
- Active totale
- 7,6 mil lei
- Marjă netă
- 17,3%
- Cifră / angajat
- 483 mii lei
+35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 741 mii | 862 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 4,7 mil | 5,1 mil | 5,4 mil | 7,2 mil |
| Venituri totale | 742 mii | 862 mii | 1,4 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 4,7 mil | 5,7 mil | 5,4 mil | 7,3 mil |
| Cheltuieli totale | 734 mii | 910 mii | 1 mil | 1,6 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 4,5 mil | 4,2 mil | 5,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.188 | -48 mii | 363 mii | 777 mii | 334 mii | 17 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 8.188 | -56 mii | 360 mii | 777 mii | 334 mii | 17 mii | 1,2 mil | 967 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 6 | 5 | 6 | 7 | 8 | 13 | 10 | 12 | 15 | 15 |
| Active imobilizate | 16 mii | 14 mii | 45 mii | 26 mii | 14 mii | 222 mii | 312 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 4,2 mil |
| Active circulante | 919 mii | 944 mii | 1,3 mil | 702 mii | 1,1 mil | 963 mii | 2,3 mil | 1,5 mil | 3,9 mil | 3 mil |
| din care stocuri | 485 mii | 438 mii | 484 mii | 65 mii | 90 mii | 193 mii | 444 mii | 64 mii | 112 mii | 124 mii |
| creanțe | 294 mii | 351 mii | 556 mii | 508 mii | 437 mii | 303 mii | 1,2 mil | 721 mii | 1,6 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 140 mii | 154 mii | 294 mii | 129 mii | 596 mii | 467 mii | 677 mii | 708 mii | 2,1 mil | 940 mii |
| Cheltuieli în avans | 806 | 806 | 806 | 806 | 0 | 0 | 0 | 52 mii | 321 mii | 377 mii |
| Datorii | 2,8 mil | 2,9 mil | 3 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 873 mii |
| Venituri în avans | 548 mii | 548 mii | 548 mii | 548 mii | 548 mii | 548 mii | 548 mii | 0 | 3,4 mil | 5 mil |
| Capitaluri proprii | -2,5 mil | -2,5 mil | -2,2 mil | -1,4 mil | -1,1 mil | -1,1 mil | 166 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 58 din 573 în județul București și locul 91 din 1.392 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației.
Firme similare din județul București
- MITECH SYSTEMS ROMANIA SRL · București Sector 17,9 mil lei · 11 ang.
- VISUAL LEAD S.R.L. · București Sector 67,9 mil lei · 0 ang.
- TRUST & SIGN SYSTEMS S.R.L. · București Sector 47,7 mil lei · 18 ang.
- EVOWISE SRL · București Sector 37,4 mil lei · 15 ang.
- TONKA SOLUTIONS SRL · București Sector 17,3 mil lei · 6 ang.
- NINJAONE SERVICES RO S.R.L. · București Sector 36,9 mil lei · 31 ang.
- BLUEBACK GLOBAL-SERVICES IT CONSULTING S.R.L. · București Sector 36,7 mil lei · 17 ang.
- ADA COMPUTERS SRL · București Sector 66,5 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9112 Activități ale arhivelor
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Întrebări frecvente despre ALFATRUST CERTIFICATION SA
Care este CUI-ul firmei ALFATRUST CERTIFICATION SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALFATRUST CERTIFICATION SA este 16477015, iar codul de TVA este RO16477015. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004008982401, iar codul EUID este ROONRC.J2004008982401.
Unde are sediul ALFATRUST CERTIFICATION SA?
Sediul social al firmei ALFATRUST CERTIFICATION SA este în VICTORIEI, bl. D1, et. 9, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALFATRUST CERTIFICATION SA?
Activitatea principală a firmei ALFATRUST CERTIFICATION SA este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației”, cod CAEN 6290. În Registrul Comerțului are autorizate în total 41 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALFATRUST CERTIFICATION SA?
ALFATRUST CERTIFICATION SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALFATRUST CERTIFICATION SA?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALFATRUST CERTIFICATION SA. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALFATRUST CERTIFICATION SA?
În 2025, ALFATRUST CERTIFICATION SA a raportat o cifră de afaceri de 7,2 mil lei și un profit net de 1,3 mil lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALFATRUST CERTIFICATION SA plătitoare de TVA?
Da. ALFATRUST CERTIFICATION SA este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.