ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.
Cârstieni, et. PARTER, Loc. Poienile, Oraș Patârlagele, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 669 mii lei, profit net 159 mii lei, 1 angajați.
Despre ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.
ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2023 cu numărul J2023001150109 și codul unic de înregistrare (CUI) 45082000, cu sediul în Poienile (oraș Patârlagele), județul Buzău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 669 mii lei (+24% față de 2024), un profit net de 159 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 29 mii lei la 669 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 45082000
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023001150109
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 noiembrie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023001150109
- Cod poștal
- 127441
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2024
din 01.03.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 669 mii lei
- Profit net
- 159 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 160 mii lei
- Datorii
- 282 mii lei
- Active totale
- 442 mii lei
- Marjă netă
- 23,8%
- Cifră / angajat
- 669 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 29 mii | 259 mii | 249 mii | 538 mii | 669 mii |
| Venituri totale | 29 mii | 259 mii | 249 mii | 538 mii | 669 mii |
| Cheltuieli totale | 13 mii | 125 mii | 150 mii | 347 mii | 494 mii |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 134 mii | 99 mii | 191 mii | 175 mii |
| Profit / pierdere netă | 15 mii | 132 mii | 97 mii | 181 mii | 159 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 114 mii | 187 mii |
| Active circulante | 19 mii | 136 mii | 106 mii | 240 mii | 255 mii |
| din care stocuri | — | — | 7.597 | — | — |
| creanțe | — | 105 mii | 82 mii | 205 mii | 242 mii |
| casa și conturi la bănci | 19 mii | 31 mii | 16 mii | 36 mii | 13 mii |
| Datorii | 3.201 | 4.210 | 8.487 | 112 mii | 282 mii |
| Capitaluri proprii | 15 mii | 132 mii | 97 mii | 243 mii | 160 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 113 din 299 în județul Buzău și locul 7.899 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Buzău
- ROBERT DĂDĂLAN CONS S.R.L. · Râmnicu Sărat706 mii lei · 2 ang.
- IZO M CONSTRUCT SOLUTIONS SRL · Spătaru (com. Costești)689 mii lei · 3 ang.
- MDA TROCHENBAU STIL S.R.L. · Batogu (com. Murgești)672 mii lei · 4 ang.
- BUSINES & CONSTRUCTII D.M. MARKET S.R.L. · Gălbinași672 mii lei · 1 ang.
- ADIPRU COSDARI SRL · Nehoiu663 mii lei · 7 ang.
- AGRICO-LEI FRESH SRL · Buzău656 mii lei · 4 ang.
- V&D NICUȘOR ZIDARU CONSTRUCT S.R.L. · Râmnicu Sărat630 mii lei · 6 ang.
- CDD INTERPRIM CONSTRUCT S.R.L. · Gara Cilibia (com. Cilibia)627 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. este 45082000, iar codul de TVA este RO45082000. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023001150109, iar codul EUID este ROONRC.J2023001150109.
Unde are sediul ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. este în Cârstieni, et. PARTER, Loc. Poienile, Oraș Patârlagele, Buzău, Poienile (oraș Patârlagele), județul Buzău, cod poștal 127441, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.?
ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2023, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Poienile (oraș Patârlagele) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 669 mii lei și un profit net de 159 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.