ALEMAIS SRL
Sat Ocna De Sus, Comuna Praid, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 5,5 mil lei, pierdere netă 348 mii lei, 16 angajați.
Despre ALEMAIS SRL
ALEMAIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004 cu numărul J19/166/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16177239, cu sediul în Ocna De Sus (com. Praid), județul Harghita. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,5 mil lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 348 mii lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 6,3 mil lei la 5,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16177239
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/166/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J19/166/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 26.02.2004
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,5 mil lei
- Pierdere netă
- 348 mii lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- -6,3%
- Cifră / angajat
- 346 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2 mil | 3,3 mil | 6,3 mil | 3,8 mil | 3,1 mil | 5,4 mil | 5,5 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2 mil | 3,3 mil | 6,6 mil | 4 mil | 3,2 mil | 5,5 mil | 5,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,7 mil | 4,5 mil | 4,2 mil | 3,4 mil | 5,5 mil | 5,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 73 mii | 114 mii | -29 mii | 653 mii | 2,1 mil | -253 mii | -166 mii | -50 mii | -348 mii |
| Profit / pierdere netă | 15 mii | 63 mii | 96 mii | -47 mii | 623 mii | 2 mil | -253 mii | -166 mii | -50 mii | -348 mii |
| Număr mediu de angajați | 15 | 14 | 11 | 10 | 13 | 15 | 14 | 15 | 15 | 16 |
| Active imobilizate | 176 mii | 345 mii | 258 mii | 395 mii | 496 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 954 mii | 853 mii | 571 mii |
| Active circulante | 852 mii | 285 mii | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 1 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 688 mii | 155 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 943 mii | 655 mii | 990 mii | 1,9 mil | 80 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 145 mii | 94 mii | 200 mii | 135 mii | 309 mii | 335 mii | 334 mii | 277 mii | 439 mii | 446 mii |
| casa și conturi la bănci | 19 mii | 36 mii | 27 mii | 40 mii | 320 mii | 979 mii | 585 mii | 608 mii | 495 mii | 421 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.529 | 193 | 665 | 63 | 24 mii | 2.418 | 12 mii | 14 mii | 15 mii | 14 mii |
| Datorii | 843 mii | 395 mii | 1,5 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 368 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 330 mii | 1,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 50 mii | — | 16 mii | 96 mii | — | 7.000 |
| Capitaluri proprii | 187 mii | 235 mii | 331 mii | 284 mii | 854 mii | 2,7 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 13 din 196 în județul Harghita și locul 178 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Harghita
- COMLINEX-NYIKO SRL · Lupeni6,4 mil lei · 13 ang.
- LEMACOMPROD SRL · Vlăhița5,9 mil lei · 20 ang.
- ZSO-LO FOREST S.R.L. · Ditrău5,7 mil lei · 13 ang.
- BORSOS FOREST S.R.L. · Borzont (com. Joseni)5,7 mil lei · 13 ang.
- ZENCO-TRANS SRL · Toplița5,2 mil lei · 25 ang.
- RAMOCSA SRL · Mujna (com. Dârjiu)4,6 mil lei · 24 ang.
- RENTOREX GROUP SRL · Remetea4,1 mil lei · 6 ang.
- LARICI SRL · Vărșag4,1 mil lei · 18 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0163 Activități după recoltare
- 0164 Pregătirea semințelor
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ALEMAIS SRL
Care este CUI-ul firmei ALEMAIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALEMAIS SRL este 16177239, iar codul de TVA este RO16177239. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/166/2004, iar codul EUID este ROONRC.J19/166/2004.
Unde are sediul ALEMAIS SRL?
Sediul social al firmei ALEMAIS SRL este în Sat Ocna De Sus, Comuna Praid, Harghita, Ocna De Sus (com. Praid), județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALEMAIS SRL?
Activitatea principală a firmei ALEMAIS SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALEMAIS SRL?
ALEMAIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALEMAIS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALEMAIS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ocna De Sus (com. Praid) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALEMAIS SRL?
În 2025, ALEMAIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,5 mil lei și o pierdere netă de 348 mii lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALEMAIS SRL plătitoare de TVA?
Da. ALEMAIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.