ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.
TOHAT, Loc. Tohat, Oraș Ulmeni, Maramureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 182 mii lei, profit net 25 mii lei, 3 angajați.
Despre ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.
ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2018 cu numărul J2018002268249 și codul unic de înregistrare (CUI) 40328237, cu sediul în Tohat (oraș Ulmeni), județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 182 mii lei (+57% față de 2024), un profit net de 25 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 245 mii lei la 182 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40328237
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018002268249
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 decembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018002268249
- Cod poștal
- 437361
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 18.09.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 182 mii lei
- Profit net
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 42 mii lei
- Datorii
- 314 mii lei
- Active totale
- 428 mii lei
- Marjă netă
- 13,8%
- Cifră / angajat
- 61 mii lei
+57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 38 mii | 308 mii | 245 mii | 159 mii | 43 mii | 116 mii | 182 mii |
| Venituri totale | 94 mii | 311 mii | 304 mii | 240 mii | 120 mii | 179 mii | 269 mii |
| Cheltuieli totale | 92 mii | 281 mii | 273 mii | 218 mii | 114 mii | 195 mii | 242 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.008 | 30 mii | 31 mii | 22 mii | 5.877 | -16 mii | 27 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.628 | 27 mii | 29 mii | 20 mii | 5.467 | -18 mii | 25 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 6 | 4 | 1 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 212 mii | 156 mii | 99 mii | 43 mii | 135 | 1,6 mil | 225 mii |
| Active circulante | 81 mii | 211 mii | 227 mii | 380 mii | 314 mii | 442 mii | 201 mii |
| din care stocuri | 55 mii | 8.282 | 28 mii | 68 mii | 114 mii | 68 mii | 53 mii |
| creanțe | — | 193 mii | 194 mii | 193 mii | 193 mii | 363 mii | 134 mii |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 9.784 | 5.738 | 119 mii | 7.439 | 11 mii | 14 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 3.514 | 2.627 |
| Datorii | 133 mii | 230 mii | 201 mii | 317 mii | 234 mii | 1,9 mil | 314 mii |
| Venituri în avans | 162 mii | 112 mii | 72 mii | 31 mii | — | 139 mii | 72 mii |
| Capitaluri proprii | -1.742 | 25 mii | 54 mii | 74 mii | 80 mii | 17 mii | 42 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 55 din 76 în județul Maramureș și locul 1.552 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Maramureș
- TRUCK NEMEȘ S.R.L. · Ferești (com. Giulești)250 mii lei · 1 ang.
- ALI-MAT ROBU SRL · Baia Mare230 mii lei · 2 ang.
- AZDAN CONSTRUCT S.R.L. · Sat Țicau, Oraș Ulmeni230 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCT IONUT SOLUTION S.R.L. · Sat Țicau, Oraș Ulmeni213 mii lei · 1 ang.
- T.D. SRL · Baia Sprie130 mii lei · 0 ang.
- PEDRO FLOREA SRL · Sighetu Marmației124 mii lei · 1 ang.
- LEȘGINU S.R.L. · Fărcașa122 mii lei · 1 ang.
- MAREXPERT TOTAL S.R.L. · Valea Viseului (com. Bistra)118 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. este 40328237, iar codul de TVA este RO40328237. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018002268249, iar codul EUID este ROONRC.J2018002268249.
Unde are sediul ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. este în TOHAT, Loc. Tohat, Oraș Ulmeni, Maramureș, Tohat (oraș Ulmeni), județul Maramureș, cod poștal 437361, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.?
ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tohat (oraș Ulmeni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 182 mii lei și un profit net de 25 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Tohat (oraș Ulmeni)
- Firme cu CAEN 4211 din județul Maramureș
- CAEN 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- Top firme din județul Maramureș
- Top firme cu CAEN 4211
- Firme noi din județul Maramureș
- Beneficiari de fonduri din județul Maramureș
- Compară ALE3VAL CONSTRUCT S.R.L. cu alte firme