ALCSAN FOR SRL
Sat Săgagea, Comuna Poșaga, Alba
În 2025: cifra de afaceri 448 mii lei, pierdere netă 122 mii lei, 5 angajați.
Despre ALCSAN FOR SRL
ALCSAN FOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 2013 cu numărul J2013000597012 și codul unic de înregistrare (CUI) 32279109, cu sediul în Săgagea (com. Poșaga), județul Alba. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 448 mii lei (-23% față de 2024), o pierdere netă de 122 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 590 mii lei la 448 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 octombrie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32279109
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000597012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 septembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000597012
- Cod poștal
- 517583
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 15.10.2013
din 01.02.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 448 mii lei
- Pierdere netă
- 122 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 177 mii lei
- Datorii
- 169 mii lei
- Active totale
- 346 mii lei
- Marjă netă
- -27,3%
- Cifră / angajat
- 90 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 450 mii | 653 mii | 841 mii | 629 mii | 481 mii | 590 mii | 953 mii | 541 mii | 584 mii | 448 mii |
| Venituri totale | 624 mii | 841 mii | 973 mii | 827 mii | 678 mii | 806 mii | 1,2 mil | 630 mii | 827 mii | 449 mii |
| Cheltuieli totale | 555 mii | 720 mii | 854 mii | 730 mii | 630 mii | 780 mii | 931 mii | 613 mii | 791 mii | 563 mii |
| Profit / pierdere brută | 68 mii | 121 mii | 118 mii | 98 mii | 48 mii | 26 mii | 273 mii | 17 mii | 37 mii | -114 mii |
| Profit / pierdere netă | 52 mii | 114 mii | 110 mii | 91 mii | 44 mii | 20 mii | 263 mii | 12 mii | 25 mii | -122 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 29 mii | 21 mii | 12 mii | 6.528 | 2.784 | 29 mii | 21 mii | 88 mii | 66 mii | 43 mii |
| Active circulante | 378 mii | 568 mii | 656 mii | 430 mii | 463 mii | 567 mii | 381 mii | 349 mii | 410 mii | 298 mii |
| din care stocuri | 137 mii | 224 mii | 313 mii | 198 mii | 150 mii | 191 mii | 142 mii | 157 mii | 170 mii | 64 mii |
| creanțe | 94 mii | 170 mii | 231 mii | 166 mii | 94 mii | 116 mii | 49 mii | 85 mii | 73 mii | 52 mii |
| casa și conturi la bănci | 146 mii | 175 mii | 113 mii | 66 mii | 219 mii | 260 mii | 190 mii | 107 mii | 167 mii | 182 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 5.704 | 5.704 | 7.332 | 5.640 | 4.541 | 2.420 | 4.774 |
| Datorii | 354 mii | 422 mii | 392 mii | 75 mii | 59 mii | 170 mii | 145 mii | 166 mii | 179 mii | 169 mii |
| Capitaluri proprii | 53 mii | 167 mii | 277 mii | 368 mii | 412 mii | 433 mii | 263 mii | 275 mii | 300 mii | 177 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 39 din 87 în județul Alba și locul 868 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Alba
- ADENEUL SRL · Petrești (mun. Sebeș)448 mii lei · 2 ang.
- ARDEALUL PAM S.R.L. · Fața (com. Albac)443 mii lei · 2 ang.
- ANDUCLAUDIU SMART S.R.L. · Vadu Moților424 mii lei · 1 ang.
- DAV & DEEA FOREST S.R.L. · Almașu Mare416 mii lei · 3 ang.
- ALEX FOREST S.R.L. · Cugir409 mii lei · 3 ang.
- MONU STAR FOREST SRL · Câmpeni397 mii lei · 2 ang.
- APUSENI TRANSIMEX SRL · Dolești (com. Avram Iancu)397 mii lei · 1 ang.
- FIN & LEVI FOREST S.R.L. · Aiud389 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre ALCSAN FOR SRL
Care este CUI-ul firmei ALCSAN FOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALCSAN FOR SRL este 32279109, iar codul de TVA este RO32279109. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000597012, iar codul EUID este ROONRC.J2013000597012.
Unde are sediul ALCSAN FOR SRL?
Sediul social al firmei ALCSAN FOR SRL este în Sat Săgagea, Comuna Poșaga, Alba, Săgagea (com. Poșaga), județul Alba, cod poștal 517583, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALCSAN FOR SRL?
Activitatea principală a firmei ALCSAN FOR SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALCSAN FOR SRL?
ALCSAN FOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALCSAN FOR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ALCSAN FOR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Săgagea (com. Poșaga) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ALCSAN FOR SRL?
În 2025, ALCSAN FOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 448 mii lei și o pierdere netă de 122 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALCSAN FOR SRL plătitoare de TVA?
Da. ALCSAN FOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 octombrie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.