ALBENI VAL SRL
1848, bl. 15, sc. A, et. 3, ap. 15, Municipiul Tulcea, Tulcea
În 2025: cifra de afaceri 27 mii lei, pierdere netă 20 mii lei.
Despre ALBENI VAL SRL
ALBENI VAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2004 cu numărul J2004000218360 și codul unic de înregistrare (CUI) 16554967, cu sediul în Tulcea, județul Tulcea. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 27 mii lei (-56% față de 2024), o pierdere netă de 20 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 49 mii lei la 27 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16554967
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000218360
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 iunie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000218360
- Cod poștal
- 820190
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 27 mii lei
- Pierdere netă
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -6.115 lei
- Datorii
- 11 mii lei
- Active totale
- 4.385 lei
- Marjă netă
- -75,8%
-56% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (239%); cifra de afaceri a scăzut cu 56% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10 mii | 8.844 | 10 mii | 39 mii | 37 mii | 49 mii | 56 mii | 63 mii | 60 mii | 27 mii |
| Venituri totale | 10 mii | 8.844 | 10 mii | 39 mii | 37 mii | 49 mii | 56 mii | 63 mii | 60 mii | 27 mii |
| Cheltuieli totale | 14 mii | 12 mii | 14 mii | 21 mii | 23 mii | 32 mii | 27 mii | 53 mii | 55 mii | 47 mii |
| Profit / pierdere brută | -3.614 | -3.534 | -3.760 | 18 mii | 14 mii | 17 mii | 29 mii | 11 mii | 5.389 | -20 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.916 | -3.796 | -4.073 | 17 mii | 13 mii | 17 mii | 28 mii | 8.913 | 4.604 | -20 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | 6.367 | 6.367 | 6.367 | 33 mii | 23 mii | 12 mii | 6.367 | -524 | — | 2.232 |
| Active circulante | -39 | 539 | 1.234 | 1.608 | 2.523 | 6.151 | 33 mii | 12 mii | 16 mii | 2.153 |
| din care stocuri | — | — | — | 1.200 | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | — | — | — | — | 59 | — | — | 892 | 892 |
| casa și conturi la bănci | -39 | 539 | 1.234 | 408 | 2.523 | 6.092 | 33 mii | 12 mii | 15 mii | 1.261 |
| Datorii | 34 mii | 38 mii | 43 mii | 54 mii | 31 mii | 7.368 | 934 | 2.215 | 2.000 | 11 mii |
| Capitaluri proprii | -28 mii | -32 mii | -36 mii | -19 mii | -6.234 | 11 mii | 38 mii | 8.913 | 14 mii | -6.115 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 241 din 263 în județul Tulcea și locul 9.617 din 12.926 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Firme similare din județul Tulcea
- ADRIANO AUDIO LUCE S.R.L. · Tulcea28 mii lei · 1 ang.
- REDDOG TAX SRL · Tulcea28 mii lei · 1 ang.
- ETNIANI MEGREM S.R.L. · Tulcea28 mii lei · 1 ang.
- SORISTAS TAXI SRL · Tulcea27 mii lei · 1 ang.
- OSIRIS COMPANY SRL · Tulcea27 mii lei · 1 ang.
- TULIP MAIL CRAFT S.R.L. · Tulcea27 mii lei · 1 ang.
- COSTION SRL · Tulcea26 mii lei · 0 ang.
- INEVOPIL INADAY S.R.L. · Tulcea25 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4932 Transporturi cu taxiuri
Întrebări frecvente despre ALBENI VAL SRL
Care este CUI-ul firmei ALBENI VAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALBENI VAL SRL este 16554967. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000218360, iar codul EUID este ROONRC.J2004000218360.
Unde are sediul ALBENI VAL SRL?
Sediul social al firmei ALBENI VAL SRL este în 1848, bl. 15, sc. A, et. 3, ap. 15, Municipiul Tulcea, Tulcea, județul Tulcea, cod poștal 820190, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALBENI VAL SRL?
Activitatea principală a firmei ALBENI VAL SRL este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, cod CAEN 4933.
Când a fost înființată ALBENI VAL SRL?
ALBENI VAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALBENI VAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7451 *** 213). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALBENI VAL SRL?
În 2025, ALBENI VAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 27 mii lei și o pierdere netă de 20 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALBENI VAL SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ALBENI VAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.