Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

AL STAR SRL

CUI 2832656J1992001311326

Str. CINEPII, Loc. Avrig, Oraș Avrig, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 771 mii lei, profit net 90 mii lei.

Despre AL STAR SRL

AL STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 1992 cu numărul J1992001311326 și codul unic de înregistrare (CUI) 2832656, cu sediul în Avrig, județul Sibiu. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 771 mii lei (-7% față de 2024), un profit net de 90 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 391 mii lei la 771 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995.

Date de identificare

CUI
2832656
Nr. Registrul Comerțului
J1992001311326
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 mai 1992
EUID
ROONRC.J1992001311326
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
771 mii lei

-7% față de 2024

Profit net
90 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
301 mii lei
Datorii
29 mii lei
Active totale
330 mii lei
Marjă netă
11,7%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 283.920 lei; profit net 17.917 lei20162017: cifra de afaceri 390.677 lei; profit net 69.760 lei20172018: cifra de afaceri 322.302 lei; profit net 51.749 lei20182019: cifra de afaceri 369.056 lei; profit net 66.561 lei20192020: cifra de afaceri 314.861 lei; profit net 36.188 lei20202021: cifra de afaceri 390.992 lei; profit net 58.849 lei20212022: cifra de afaceri 570.796 lei; profit net 115.124 lei20222023: cifra de afaceri 585.870 lei; profit net 84.764 lei20232024: cifra de afaceri 826.301 lei; profit net 150.872 lei20242025: cifra de afaceri 770.504 lei; profit net 90.261 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă284 mii391 mii322 mii369 mii315 mii391 mii571 mii586 mii826 mii771 mii
Venituri totale284 mii391 mii322 mii369 mii315 mii391 mii571 mii586 mii826 mii778 mii
Cheltuieli totale264 mii317 mii268 mii298 mii276 mii328 mii450 mii495 mii655 mii667 mii
Profit / pierdere brută20 mii74 mii55 mii71 mii39 mii63 mii121 mii90 mii172 mii110 mii
Profit / pierdere netă18 mii70 mii52 mii67 mii36 mii59 mii115 mii85 mii151 mii90 mii
Număr mediu de angajați3———3——3——
Active imobilizate162 mii158 mii153 mii149 mii147 mii135 mii125 mii111 mii137 mii115 mii
Active circulante77 mii133 mii163 mii204 mii148 mii169 mii291 mii228 mii242 mii215 mii
din care stocuri22 mii25 mii22 mii20 mii14 mii23 mii24 mii26 mii34 mii37 mii
creanțe44 mii43 mii43 mii44 mii43 mii43 mii42 mii7.20910 mii96 mii
casa și conturi la bănci11 mii65 mii98 mii140 mii91 mii104 mii225 mii195 mii198 mii83 mii
Datorii55 mii63 mii77 mii47 mii14 mii24 mii20 mii129 mii18 mii29 mii
Capitaluri proprii184 mii228 mii239 mii306 mii282 mii281 mii396 mii211 mii361 mii301 mii
din care capital subscris vărsat156 mii156 mii156 mii156 mii156 mii156 mii156 mii156 mii156 mii156 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 56 din 157 în județul Sibiu și locul 2.044 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.

Firme similare din județul Sibiu

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2178/93/2025*/a317.09.2026

    antrenare raspundere

    Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Reclamant

  • 37601/3/2023/a1929.05.2026

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.Raportului de activitate nr.1948/19.5.2026 (Meteor SA)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 1335/118/2024/A5*23.10.2025

    contestaţie

    Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat Lichidator - Apelant

  • 1335/118/2024/a1021.10.2025

    antrenare raspundere

    Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Reclamant

  • 37601/3/2023/a1713.10.2025

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar impotriva Raportului de activitate nr.8 (DGRFP MB AFP sector 2)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 37601/3/2023/a1514.08.2025

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor imp.p/v al adunarii creditorilor din 6.8.2025 (DGRFP MB AFP sect.2)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 1335/118/2024/a726.03.2025

    contestaţie

    Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat Debitor

  • 1335/118/2024/a527.01.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată CONTESTA?TE ÎMPOTRIVA TABELULUI PRELIMINAR RECTIFICAT AL CREANTELOR - LEGEA 85/2014

    Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Apelant Lichidator

  • 37601/3/2023/a1227.06.2024

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.raportului de activitate publ.in BPI 11726/20.6.24 8DGRFP MB AFCMB)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 37601/3/2023/a1103.06.2024

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.Raportului de activitate nr.2 (DGRFP MB - AFCMB)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre AL STAR SRL

Care este CUI-ul firmei AL STAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AL STAR SRL este 2832656, iar codul de TVA este RO2832656. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001311326, iar codul EUID este ROONRC.J1992001311326.

Unde are sediul AL STAR SRL?

Sediul social al firmei AL STAR SRL este în Str. CINEPII, Loc. Avrig, Oraș Avrig, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AL STAR SRL?

Activitatea principală a firmei AL STAR SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AL STAR SRL?

AL STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AL STAR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 837). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are AL STAR SRL?

În 2025, AL STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 771 mii lei și un profit net de 90 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AL STAR SRL plătitoare de TVA?

Da. AL STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează