AIRCOPERIȘURI SRL
VĂLENI, Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 113 mii lei, 1 angajați.
Despre AIRCOPERIȘURI SRL
AIRCOPERIȘURI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2017 cu numărul J2017000159379 și codul unic de înregistrare (CUI) 37192363, cu sediul în Văleni, județul Vaslui. Activitatea principală este „Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții” (cod CAEN 4341). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+173% față de 2024), un profit net de 113 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 278 mii lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 37192363
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000159379
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000159379
- Cod poștal
- 737403
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 14.11.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 113 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 112 mii lei
- Datorii
- 344 mii lei
- Active totale
- 643 mii lei
- Marjă netă
- 4,7%
- Cifră / angajat
- 2,4 mil lei
+173% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18 mii | 119 mii | 187 mii | 278 mii | 370 mii | 450 mii | 877 mii | 2,4 mil |
| Venituri totale | 18 mii | 119 mii | 212 mii | 278 mii | 371 mii | 450 mii | 895 mii | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 22 mii | 58 mii | 168 mii | 272 mii | 332 mii | 503 mii | 845 mii | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | -3.799 | 61 mii | 44 mii | 5.941 | 39 mii | -53 mii | 50 mii | 133 mii |
| Profit / pierdere netă | -4.117 | 60 mii | 42 mii | 3.544 | 35 mii | -58 mii | 33 mii | 113 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 3 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 4.765 | 3.336 | 2.415 |
| Active circulante | 3.405 | 62 mii | 107 mii | 102 mii | 95 mii | 331 mii | 418 mii | 575 mii |
| din care stocuri | — | — | 72 mii | 41 mii | 46 mii | 297 mii | 374 mii | 462 mii |
| creanțe | — | 35 mii | 30 mii | 58 mii | 35 mii | 26 mii | -112 | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.405 | 27 mii | 5.087 | 3.034 | 14 mii | 7.775 | 44 mii | 101 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 23 mii | 19 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 65 mii |
| Datorii | 4.322 | 4.188 | 29 mii | 53 mii | 51 mii | 338 mii | 389 mii | 344 mii |
| Venituri în avans | 3.000 | 1.000 | 3.000 | 3.000 | 9.000 | 78 mii | 78 mii | 187 mii |
| Capitaluri proprii | -3.917 | 56 mii | 99 mii | 64 mii | 81 mii | -33 mii | -294 | 112 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 9 în județul Vaslui și locul 67 din 484 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4341 – Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții.
Firme similare din județul Vaslui
- UMBRAR SOLAR LIV SRL · Borodești (com. Pochidia)1,1 mil lei · 2 ang.
- MICHI CURELARU S.R.L. · Bârlad1,1 mil lei · 2 ang.
- DOROFTEI ACOPERIȘURI S.R.L. · Văleni296 mii lei · 6 ang.
- ROOF MAR S.R.L. · Bârlad261 mii lei · 4 ang.
- AIRCOPERIȘURI MONTAJ S.R.L. · Moara Domnească (com. Văleni)235 mii lei · 3 ang.
- MIKYSEL S.R.L. · Bârlad170 mii lei · 4 ang.
- YON ACOPERIȘURI S.R.L. · Văleni148 mii lei · 4 ang.
- ORIGINAL MONTAJ SRL · Protopopești (com. Tăcuta)99 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4341 – Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre AIRCOPERIȘURI SRL
Care este CUI-ul firmei AIRCOPERIȘURI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AIRCOPERIȘURI SRL este 37192363, iar codul de TVA este RO37192363. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000159379, iar codul EUID este ROONRC.J2017000159379.
Unde are sediul AIRCOPERIȘURI SRL?
Sediul social al firmei AIRCOPERIȘURI SRL este în VĂLENI, Sat Văleni, Comuna Văleni, Vaslui, județul Vaslui, cod poștal 737403, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AIRCOPERIȘURI SRL?
Activitatea principală a firmei AIRCOPERIȘURI SRL este „Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții”, cod CAEN 4341. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AIRCOPERIȘURI SRL?
AIRCOPERIȘURI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AIRCOPERIȘURI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 723). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AIRCOPERIȘURI SRL?
În 2025, AIRCOPERIȘURI SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 113 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AIRCOPERIȘURI SRL plătitoare de TVA?
Da. AIRCOPERIȘURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.