AGROCONS PAROX SRL
REPUBLICII, Sat Boju, Comuna Cojocna, Cluj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 42 mii lei, pierdere netă 571 mii lei.
Despre AGROCONS PAROX SRL
AGROCONS PAROX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2011 cu numărul J12/717/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28237075, cu sediul în Boju (com. Cojocna), județul Cluj. Activitatea principală este „Activități auxiliare pentru producția vegetală” (cod CAEN 0161). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 42 mii lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 571 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 628 mii lei la 42 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28237075
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/717/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 martie 2011
- EUID
- ROONRC.J12/717/2011
- Cod poștal
- 407242
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 28.03.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 42 mii lei
- Pierdere netă
- 571 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 219 mii lei
- Datorii
- 5,1 mil lei
- Active totale
- 5,3 mil lei
- Marjă netă
- -1.359,7%
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 96% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 624 mii | 277 mii | 270 mii | 318 mii | 7.898 | 628 mii | 217 mii | 75 mii | 41 mii | 42 mii |
| Venituri totale | 534 mii | 335 mii | 662 mii | 466 mii | 402 mii | 939 mii | 423 mii | 217 mii | 179 mii | 124 mii |
| Cheltuieli totale | 850 mii | 439 mii | 567 mii | 120 mii | 286 mii | 747 mii | 230 mii | 17 mii | 136 mii | 677 mii |
| Profit / pierdere brută | -316 mii | -104 mii | 95 mii | 346 mii | 116 mii | 193 mii | 193 mii | 200 mii | 43 mii | -554 mii |
| Profit / pierdere netă | -316 mii | -106 mii | 94 mii | 344 mii | 116 mii | 174 mii | 188 mii | 177 mii | 29 mii | -571 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | 69 mii | 40 mii | 15 mii | 7.185 | 6.343 | 732 | 662 | 662 | 662 | — |
| Active circulante | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 4 mil |
| din care stocuri | 869 mii | 938 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 2,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 67 mii | 17 mii | 20 mii | 31 mii | 69 mii | 141 mii | 20 mii | 41 mii | 18 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Datorii | 3,6 mil | 3,7 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 4,8 mil | 5,1 mil | 5,1 mil |
| Venituri în avans | 21 mii | 21 mii | 21 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -79 mii | -185 mii | -91 mii | 252 mii | 368 mii | 420 mii | 597 mii | 761 mii | 790 mii | 219 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 29 din 34 în județul Cluj și locul 812 din 970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală.
Firme similare din județul Cluj
- DEFRIMUR S.R.L. · Dej70 mii lei · 1 ang.
- RALIA PRODCOM SRL · Coplean (com. Caseiu)64 mii lei · 1 ang.
- MV HASELTAL SRL · Cluj-Napoca50 mii lei · 0 ang.
- KISZELY SRL · Sâncraiu32 mii lei · 0 ang.
- AGROMEC RASCRUCI SA · Bonțida11 mii lei · 1 ang.
- AGROION FARM SRL · Dangău Mare (com. Căpusu Mare)5.475 lei · 0 ang.
- AGROMEC TAGA SA · Țaga4.200 lei · 1 ang.
- TRANS AGRO SPRAYING S.R.L. · Cluj-Napoca95 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Întrebări frecvente despre AGROCONS PAROX SRL
Care este CUI-ul firmei AGROCONS PAROX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGROCONS PAROX SRL este 28237075, iar codul de TVA este RO28237075. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/717/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/717/2011.
Unde are sediul AGROCONS PAROX SRL?
Sediul social al firmei AGROCONS PAROX SRL este în REPUBLICII, Sat Boju, Comuna Cojocna, Cluj, Boju (com. Cojocna), județul Cluj, cod poștal 407242, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGROCONS PAROX SRL?
Activitatea principală a firmei AGROCONS PAROX SRL este „Activități auxiliare pentru producția vegetală”, cod CAEN 0161. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGROCONS PAROX SRL?
AGROCONS PAROX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGROCONS PAROX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AGROCONS PAROX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Boju (com. Cojocna) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AGROCONS PAROX SRL?
În 2025, AGROCONS PAROX SRL a raportat o cifră de afaceri de 42 mii lei și o pierdere netă de 571 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGROCONS PAROX SRL plătitoare de TVA?
Da. AGROCONS PAROX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.