AGRICOM SRL
HOREA, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 750 mii lei, pierdere netă 31 mii lei, 2 angajați.
Despre AGRICOM SRL
AGRICOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 1991 cu numărul J1991000126115 și codul unic de înregistrare (CUI) 1057463, cu sediul în Reșița, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 750 mii lei (-2% față de 2024), o pierdere netă de 31 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 646 mii lei la 750 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1057463
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000126115
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 mai 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000126115
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 750 mii lei
- Pierdere netă
- 31 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 222 mii lei
- Datorii
- 74 mii lei
- Active totale
- 296 mii lei
- Marjă netă
- -4,1%
- Cifră / angajat
- 375 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 514 mii | 400 mii | 491 mii | 538 mii | 496 mii | 646 mii | 842 mii | 743 mii | 768 mii | 750 mii |
| Venituri totale | 514 mii | 400 mii | 491 mii | 538 mii | 504 mii | 648 mii | 844 mii | 746 mii | 771 mii | 755 mii |
| Cheltuieli totale | 465 mii | 429 mii | 486 mii | 548 mii | 485 mii | 615 mii | 765 mii | 738 mii | 770 mii | 767 mii |
| Profit / pierdere brută | 49 mii | -28 mii | 5.435 | -9.527 | 19 mii | 33 mii | 79 mii | 7.517 | 425 | -12 mii |
| Profit / pierdere netă | 49 mii | -32 mii | 525 | -15 mii | 16 mii | 27 mii | 71 mii | 658 | -19 mii | -31 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 109 mii | 103 mii | 97 mii | 91 mii | 85 mii | 79 mii | 73 mii | 67 mii | 76 mii | 69 mii |
| Active circulante | 129 mii | 209 mii | 213 mii | 232 mii | 285 mii | 234 mii | 233 mii | 236 mii | 232 mii | 227 mii |
| din care stocuri | 124 mii | 196 mii | 211 mii | 231 mii | 280 mii | 233 mii | 183 mii | 127 mii | 136 mii | 126 mii |
| creanțe | 4.403 | 12 mii | 32 | 32 | 153 | 152 | 384 | 8.973 | 21 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 683 | 406 | 2.317 | 1.069 | 4.874 | 1.480 | 50 mii | 100 mii | 75 mii | 84 mii |
| Datorii | 35 mii | 141 mii | 138 mii | 166 mii | 197 mii | 113 mii | 35 mii | 32 mii | 55 mii | 74 mii |
| Capitaluri proprii | 203 mii | 171 mii | 172 mii | 157 mii | 173 mii | 200 mii | 270 mii | 271 mii | 253 mii | 222 mii |
| din care capital subscris vărsat | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii | 207 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 117 în județul Caraș-Severin și locul 2.534 din 10.459 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- VLARO ECOMMERCE S.R.L. · Reșița859 mii lei · 1 ang.
- ZELITINA COM SRL · Oravița833 mii lei · 1 ang.
- MISTER DADY SRL · Caransebeș817 mii lei · 4 ang.
- IDEAL SRL · Reșița741 mii lei · 4 ang.
- MIRACOL PLUS SRL · Reșița681 mii lei · 1 ang.
- STRADEX GLOBAL GROUP S.R.L. · Reșița647 mii lei · 1 ang.
- PAOLYNE MOD S.R.L. · Reșița629 mii lei · 2 ang.
- SORY SRL · Oțelu Roșu620 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 68 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8865/62/2012*09.10.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 9960/202/202622.09.2026
confimare redeschidere urmărire penală (art.335 alin. 4 NCPP)
Judecătoria Calarasi · Fond · Penal · calitate: Făptuitor
- 4270/207/202318.09.2026
actiune în daune delictuale
Curtea de Apel Craiova · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Recurent Pârât
- 2380/177/202617.07.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Alesd · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 771/116/202602.06.2026
contestaţie decizie de concediere disjuns din 442/116/2026
Tribunalul Calarasi · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 8235/236/202613.05.2026
contestaţie la executare suspendare executare, suspendare provizorie dos. ex. 282/2025
Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 532/122/2024*04.05.2026
anulare act administrativ
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 1483/110/202629.04.2026
anulare act administrativ
Tribunalul Bacau · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 5763/236/202606.04.2026
contestaţie la executare suspendare executare- dos. ex.282/2025
Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 442/116/202625.03.2026
contestaţie decizie de concediere dec.05/16.02.2026 şi dec.02/16.02.2026
Tribunalul Calarasi · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre AGRICOM SRL
Care este CUI-ul firmei AGRICOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGRICOM SRL este 1057463, iar codul de TVA este RO1057463. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000126115, iar codul EUID este ROONRC.J1991000126115.
Unde are sediul AGRICOM SRL?
Sediul social al firmei AGRICOM SRL este în HOREA, Municipiul Reșița, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGRICOM SRL?
Activitatea principală a firmei AGRICOM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGRICOM SRL?
AGRICOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGRICOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 498). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AGRICOM SRL?
În 2025, AGRICOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 750 mii lei și o pierdere netă de 31 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGRICOM SRL plătitoare de TVA?
Da. AGRICOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.