AGARICUS SRL
Comuna Fîntînele, Mureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 136 mii lei, pierdere netă 128 mii lei, 1 angajați.
Despre AGARICUS SRL
AGARICUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2002 cu numărul J26/326/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14596494, cu sediul în Fîntînele, județul Mureș. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 136 mii lei, o pierdere netă de 128 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 136 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 14596494
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/326/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 aprilie 2002
- EUID
- ROONRC.J26/326/2002
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 25.04.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 136 mii lei
- Pierdere netă
- 128 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -345 mii lei
- Datorii
- 687 mii lei
- Active totale
- 884 mii lei
- Marjă netă
- -94,4%
- Cifră / angajat
- 136 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 700 mii | 836 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 908 mii | 1,2 mil | 897 mii | 220 mii | 135 mii | 136 mii |
| Venituri totale | 708 mii | 854 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 975 mii | 1,3 mil | 954 mii | 262 mii | 156 mii | 232 mii |
| Cheltuieli totale | 696 mii | 715 mii | 871 mii | 932 mii | 795 mii | 875 mii | 926 mii | 332 mii | 296 mii | 353 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 139 mii | 261 mii | 640 mii | 180 mii | 395 mii | 28 mii | -70 mii | -140 mii | -121 mii |
| Profit / pierdere netă | 10 mii | 132 mii | 249 mii | 624 mii | 172 mii | 385 mii | 20 mii | -73 mii | -144 mii | -128 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 9 | 7 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 287 mii | 221 mii | 276 mii | 198 mii | 204 mii | 290 mii | 568 mii | 414 mii | 346 mii | 636 mii |
| Active circulante | 77 mii | 284 mii | 630 mii | 617 mii | 530 mii | 645 mii | 750 mii | 345 mii | 253 mii | 242 mii |
| din care stocuri | 13 mii | 17 mii | 11 mii | 16 mii | 12 mii | 109 mii | 116 mii | 101 mii | 1.154 | 37 mii |
| creanțe | 8.780 | 16 mii | 2.994 | 166 mii | 37 mii | 56 mii | 137 mii | 119 mii | 117 mii | 141 mii |
| casa și conturi la bănci | 55 mii | 251 mii | 616 mii | 435 mii | 481 mii | 480 mii | 497 mii | 125 mii | 135 mii | 65 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.341 |
| Datorii | 35 mii | 43 mii | 196 mii | 191 mii | 136 mii | 172 mii | 466 mii | 264 mii | 269 mii | 687 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 134 mii | 194 mii | 263 mii | 567 mii | 547 mii | 542 mii |
| Capitaluri proprii | 329 mii | 461 mii | 711 mii | 624 mii | 464 mii | 569 mii | 589 mii | -73 mii | -217 mii | -345 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 69 din 85 în județul Mureș și locul 1.951 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.
Firme similare din județul Mureș
- MOLDWEST SRL · Eremitu163 mii lei · 2 ang.
- MAPCOM ESTATE 1 S.R.L. · Târgu Mureș153 mii lei · 1 ang.
- CITADELA SRL · Sighișoara143 mii lei · 1 ang.
- PAM ELITE BUSINESS SERVICES S.R.L. · Târgu Mureș141 mii lei · 2 ang.
- ROIAN MANAGEMENT SRL · Sighișoara135 mii lei · 1 ang.
- CASA CU SUFLET SRL · Sighișoara133 mii lei · 3 ang.
- ZIRKON DIGI DENT SRL · Sighișoara117 mii lei · 1 ang.
- GCG TURISM SRL · Sighișoara103 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 842/97/2019/a230.07.2021
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre AGARICUS SRL
Care este CUI-ul firmei AGARICUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGARICUS SRL este 14596494, iar codul de TVA este RO14596494. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/326/2002, iar codul EUID este ROONRC.J26/326/2002.
Unde are sediul AGARICUS SRL?
Sediul social al firmei AGARICUS SRL este în Comuna Fîntînele, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGARICUS SRL?
Activitatea principală a firmei AGARICUS SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGARICUS SRL?
AGARICUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGARICUS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AGARICUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Fîntînele sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AGARICUS SRL?
În 2025, AGARICUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 136 mii lei și o pierdere netă de 128 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGARICUS SRL plătitoare de TVA?
Da. AGARICUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.