ADVENTURE FACTORY SRL
BALTAGULUI, bl. V81, sc. 1, et. P, ap. 3, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 5.195 lei, profit net 572 lei.
Despre ADVENTURE FACTORY SRL
ADVENTURE FACTORY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 aprilie 2016 cu numărul J2016006322400 și codul unic de înregistrare (CUI) 36027198, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase” (cod CAEN 3212). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.195 lei, un profit net de 572 lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 45 mii lei la 5.195 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36027198
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016006322400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 aprilie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016006322400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5.195 lei
- Profit net
- 572 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 149 mii lei
- Datorii
- 0 lei
- Active totale
- 149 mii lei
- Marjă netă
- 11%
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.489 | 88 mii | 27 mii | — | 45 mii | 76 mii | 112 mii | 64 mii | — | 5.195 |
| Venituri totale | 1.554 | 88 mii | 27 mii | 0 | 45 mii | 76 mii | 112 mii | 64 mii | 0 | 5.195 |
| Cheltuieli totale | 19 mii | 45 mii | 24 mii | 120 | 1.836 | 61 mii | 46 mii | 30 mii | 685 | 4.520 |
| Profit / pierdere brută | -18 mii | 43 mii | 3.002 | -120 | 43 mii | 16 mii | 66 mii | 34 mii | -685 | 675 |
| Profit / pierdere netă | -18 mii | 41 mii | 2.178 | -120 | 42 mii | 14 mii | 63 mii | 29 mii | -685 | 572 |
| Active circulante | 81 | 46 mii | 3.519 | 2.258 | 45 mii | 314 mii | 120 mii | 150 mii | 148 mii | 149 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 237 mii | — | — | — | — |
| creanțe | — | — | — | — | — | 275 | 443 | — | 2.432 | 2.329 |
| casa și conturi la bănci | 81 | 46 mii | 3.519 | 2.258 | 45 mii | 76 mii | 120 mii | 150 mii | 146 mii | 146 mii |
| Datorii | 18 mii | 23 mii | 1.141 | 0 | 1.345 | 256 mii | 0 | 982 | 160 | 0 |
| Capitaluri proprii | -18 mii | 23 mii | 2.378 | 2.258 | 44 mii | 58 mii | 120 mii | 149 mii | 148 mii | 149 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | — | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- SEMPERARGENTUM S.R.L. · București Sector 15.351 lei · 0 ang.
- MARKADOM STIL S.R.L. · București Sector 34.160 lei · 0 ang.
- GEMPHORIA S.R.L. · București Sector 13.535 lei · 0 ang.
- METAGEMS FACTORY S.R.L. · București Sector 53.240 lei · 0 ang.
- HONEST SNOBS S.R.L. · București Sector 42.250 lei · 0 ang.
- ALYS ROCKS S.R.L. · București Sector 11.800 lei · 3 ang.
- BIJUTERIA OREL S.R.L. · București Sector 61.500 lei · 1 ang.
- ZELO DESIGN SRL · București Sector 21.350 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3212 – Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
Întrebări frecvente despre ADVENTURE FACTORY SRL
Care este CUI-ul firmei ADVENTURE FACTORY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADVENTURE FACTORY SRL este 36027198. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016006322400, iar codul EUID este ROONRC.J2016006322400.
Unde are sediul ADVENTURE FACTORY SRL?
Sediul social al firmei ADVENTURE FACTORY SRL este în BALTAGULUI, bl. V81, sc. 1, et. P, ap. 3, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADVENTURE FACTORY SRL?
Activitatea principală a firmei ADVENTURE FACTORY SRL este „Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase”, cod CAEN 3212. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ADVENTURE FACTORY SRL?
ADVENTURE FACTORY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADVENTURE FACTORY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 731). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADVENTURE FACTORY SRL?
În 2025, ADVENTURE FACTORY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.195 lei și un profit net de 572 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADVENTURE FACTORY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ADVENTURE FACTORY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/36027198API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.