ADIVO CONSTRUCT S.R.L.
Urusagului, ap. 6, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 690 mii lei, profit net 462 mii lei.
Despre ADIVO CONSTRUCT S.R.L.
ADIVO CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2018 cu numărul J2018005316123 și codul unic de înregistrare (CUI) 40251664, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 690 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 462 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15 mii lei la 690 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 40251664
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018005316123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 decembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018005316123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.12.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 690 mii lei
- Profit net
- 462 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 463 mii lei
- Datorii
- 182 mii lei
- Active totale
- 645 mii lei
- Marjă netă
- 67%
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80 mii | — | 30 mii | 15 mii | 51 mii | 118 mii | 639 mii | 690 mii |
| Venituri totale | 80 mii | 0 | 30 mii | 15 mii | 51 mii | 118 mii | 639 mii | 695 mii |
| Cheltuieli totale | 2.386 | 7.076 | 4.824 | 5.058 | 5.676 | 14 mii | 90 mii | 143 mii |
| Profit / pierdere brută | 78 mii | -7.076 | 25 mii | 9.942 | 45 mii | 103 mii | 549 mii | 552 mii |
| Profit / pierdere netă | 75 mii | -7.076 | 24 mii | 9.492 | 44 mii | 86 mii | 467 mii | 462 mii |
| Active imobilizate | 312 | — | — | — | 3.550 | 1.091 | 13 mii | 154 mii |
| Active circulante | 78 mii | 5.271 | 30 mii | 13 mii | 43 mii | 98 mii | 490 mii | 489 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 19 mii | 21 mii | 240 mii | 468 mii |
| casa și conturi la bănci | 78 mii | 5.271 | 30 mii | 13 mii | 24 mii | 77 mii | 250 mii | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1.461 |
| Datorii | 2.403 | 0 | 150 | 150 | 1.622 | 12 mii | 36 mii | 182 mii |
| Capitaluri proprii | 76 mii | 5.271 | 30 mii | 13 mii | 45 mii | 87 mii | 467 mii | 463 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 263 din 1.249 în județul Cluj și locul 3.610 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Cluj
- GAAM AUTOMATION SOLUTIONS S.R.L. · Dezmir (com. Apahida)693 mii lei · 0 ang.
- PROIECTANTUL S.R.L. · Cluj-Napoca692 mii lei · 2 ang.
- DANFER SRL · Cluj-Napoca691 mii lei · 4 ang.
- GLOBAL ROAD DESIGN S.R.L. · Cluj-Napoca686 mii lei · 1 ang.
- BUILDER CONSULTING S.R.L. · Cluj-Napoca678 mii lei · 1 ang.
- INSTAL UTILITIES SRL · Cluj-Napoca673 mii lei · 3 ang.
- PRO ARCAD GRUP SRL · Cluj-Napoca672 mii lei · 4 ang.
- ADVANCED DATA MANAGEMENT BV SRL · Cluj-Napoca671 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre ADIVO CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ADIVO CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ADIVO CONSTRUCT S.R.L. este 40251664, iar codul de TVA este RO40251664. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018005316123, iar codul EUID este ROONRC.J2018005316123.
Unde are sediul ADIVO CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ADIVO CONSTRUCT S.R.L. este în Urusagului, ap. 6, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ADIVO CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ADIVO CONSTRUCT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată ADIVO CONSTRUCT S.R.L.?
ADIVO CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ADIVO CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 001). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ADIVO CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ADIVO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 690 mii lei și un profit net de 462 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ADIVO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ADIVO CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.